https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Bücher: Naturwissenschaft, Medizin

Zahl der Lose: 64

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Kogutowicz Károly: Bevezetés a földrajztudományba. Bp., 1943, Kókai Lajos, 128 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, intézményi bélyegzővel, volt könyvtári példány.
1
20361.

Kogutowicz Károly: Bevezetés a földrajztudományba. Bp., 1943, Kókai Lajos, 128 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, intézményi bélyegzővel, volt könyvtári példány.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Dr. Kellner Dániel: A Nobel-díjas orvosok élete és munkássága. Bp., 1939, Novák Rudolf és Társa (Arany János-ny.), 1 t.+ 271+(1) p. Második, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, kissé fakó, sérült, foltos gerinccel, részben sérült lapszélekkel, a 81-96. oldalak kijárnak.
1
20362.

Dr. Kellner Dániel: A Nobel-díjas orvosok élete és munkássága. Bp., 1939, Novák Rudolf és Társa (Arany János-ny.), 1 t.+ 271+(1) p. Második, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, kissé fakó, sérült, foltos gerinccel, részben sérült lapszélekkel, a 81-96. oldalak kijárnak.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
1 200 HUF
3,25
EUR
,
3,75
USD
Zahl der Gebote:
1
 
1943 Értesítő az Erdélyi Múzeum-Egyesület Orvostudományi Szakosztályának munkájáról. 54. köt. Szerk.: Dr. vitéz Berde Károly és Dr. Krompecher István. Kolozsvár, 1943, Erdélyi Múzeum-Egyesület Orvostudományi Szakosztálya (Minerva-ny.), 157+(3) p.+ 19 (fekete-fehér képek) t. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.
1
20363.

1943 Értesítő az Erdélyi Múzeum-Egyesület Orvostudományi Szakosztályának munkájáról. 54. köt. Szerk.: Dr. vitéz Berde Károly és Dr. Krompecher István. Kolozsvár, 1943, Erdélyi Múzeum-Egyesület Orvostudományi Szakosztálya (Minerva-ny.), 157+(3) p.+ 19 (fekete-fehér képek) t. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 200 HUF
3,25
EUR
,
3,75
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Semon, Richard: Die Mneme als erhaltendes Prinzip im Wechsel des organischen Geschehens. [Lipcse] Leipzig, 1908. Verlag von Wilhelm Engelmann (Druck von Breitkopf & Härtel). [2] + XV + [1] + 391 + [1] p. Richard Semon (1859-1918) német zoológus, emlékezetkutató. Az ókori múzsa, az emlékezésért felelős Mnémoszüné nevéből elvolt Mnémé fogalmának népszerűsítője. Az evolucionista zoológus Richard Semon úgy gondolta, hogy a szerzett emlékezet a sejtek szintjén tárolódni képes, és ennek folytán generációról generációra öröklődni is képes. Monográfiájában kidolgozza az engrammok, azaz a sejtek szintjén tárolt mnemonikus (emlékezeti) nyomok elméletét. A törzsfejlődés kiegészítő magyarázataként létrejött mnemonikus elmélet 1870-1918 között volt népszerű, a későbbi genetikai kutatások nem támasztották alá Richard Semon kutatásait, így elmélete kiesett az életképes evolúció-magyarázatok közül. A munka első kiadása 1904-ben jelent meg, példányunk a második, javított kiadásból való. Oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal illusztrált. Korabeli, aranyozott gerincű, álbordázott, enyhén sérült félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
1
20364.

Semon, Richard: Die Mneme als erhaltendes Prinzip im Wechsel des organischen Geschehens. [Lipcse] Leipzig, 1908. Verlag von Wilhelm Engelmann (Druck von Breitkopf & Härtel). [2] + XV + [1] + 391 + [1] p. Richard Semon (1859-1918) német zoológus, emlékezetkutató. Az ókori múzsa, az emlékezésért felelős Mnémoszüné nevéből elvolt Mnémé fogalmának népszerűsítője. Az evolucionista zoológus Richard Semon úgy gondolta, hogy a szerzett emlékezet a sejtek szintjén tárolódni képes, és ennek folytán generációról generációra öröklődni is képes. Monográfiájában kidolgozza az engrammok, azaz a sejtek szintjén tárolt mnemonikus (emlékezeti) nyomok elméletét. A törzsfejlődés kiegészítő magyarázataként létrejött mnemonikus elmélet 1870-1918 között volt népszerű, a későbbi genetikai kutatások nem támasztották alá Richard Semon kutatásait, így elmélete kiesett az életképes evolúció-magyarázatok közül. A munka első kiadása 1904-ben jelent meg, példányunk a második, javított kiadásból való. Oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal illusztrált. Korabeli, aranyozott gerincű, álbordázott, enyhén sérült félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Bakó Tihamér: Utak és ösvények. Életünk váltófázisai és válságai.  A szerző, Bakó Tihamér (1955-) pszichológus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Sorsfordító Könyvek 3. köt. Bp., 2004, Psycho Art. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
1
20365.

Bakó Tihamér: Utak és ösvények. Életünk váltófázisai és válságai. A szerző, Bakó Tihamér (1955-) pszichológus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Sorsfordító Könyvek 3. köt. Bp., 2004, Psycho Art. Első kiadás. Kiadói papírkötés.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
EUR
,
11,88
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Richmond, Donald E(verett): The Dilemma of Modern Physics: Waves or Particles? New York, (1935). G. P. Putnam's Sons. XIII + [14]-120 p. + 2 t. Első kiadás. Donald Everett Richmond matematikus, a Williams College tanársegédjének kvantumelméleti előadásai, oldalszámozáson belül néhány szövegközti ábrával. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
1
20366.

Richmond, Donald E(verett): The Dilemma of Modern Physics: Waves or Particles? New York, (1935). G. P. Putnam's Sons. XIII + [14]-120 p. + 2 t. Első kiadás. Donald Everett Richmond matematikus, a Williams College tanársegédjének kvantumelméleti előadásai, oldalszámozáson belül néhány szövegközti ábrával. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
David Carter: Butterflies and Moths in Britain and Europe. Designed by Roger Philips. London, 1982., Pan Book. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal. Kiadói papírkötés.
1
20367.

David Carter: Butterflies and Moths in Britain and Europe. Designed by Roger Philips. London, 1982., Pan Book. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal. Kiadói papírkötés.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
cca 1920 Agenda Médical Wellcome. Orvosi zsebnaptár. Londonban kiadott munka, tele magyar nyelvű szövegekkel, magyar orvosokról szóló francia nyelvű szövegekkel. Tanulmány: Orvosi tudomány a magyarok őseinél. London, cca 1917. Burroghs Wellcome & CIe. Aranyozott, dombornyomott Egészvászon kötésben.
1
20368.

cca 1920 Agenda Médical Wellcome. Orvosi zsebnaptár. Londonban kiadott munka, tele magyar nyelvű szövegekkel, magyar orvosokról szóló francia nyelvű szövegekkel. Tanulmány: Orvosi tudomány a magyarok őseinél. London, cca 1917. Burroghs Wellcome & CIe. Aranyozott, dombornyomott Egészvászon kötésben.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Scherter Judit: Nők, délutáni fényben. Klimaxkönyv. A szerző, Scherter Judit (1945 - 2013) által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2008, Athenaeum. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
1
20369.

Scherter Judit: Nők, délutáni fényben. Klimaxkönyv. A szerző, Scherter Judit (1945 - 2013) által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2008, Athenaeum. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Pándy Mária - Ranschburg Jenő - Popper Péter: Láthatatlan ellenségek. Gyávaság, gyűlölet, erőszak. A szerző, Pándy Mária (1951-) szexuálpszichológus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Az élet dolgai. [Bp.], 2007, Saxum - Affarone. Kiadói papírkötés.
1
20370.

Pándy Mária - Ranschburg Jenő - Popper Péter: Láthatatlan ellenségek. Gyávaság, gyűlölet, erőszak. A szerző, Pándy Mária (1951-) szexuálpszichológus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Az élet dolgai. [Bp.], 2007, Saxum - Affarone. Kiadói papírkötés.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Zahl der Gebote:
0
 
David Carter: Butterflies and Moths in Britain and Europe. Designed by Roger Philips. London, 1982., Pan Book. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal. Kiadói papírkötés.
1
20371.

David Carter: Butterflies and Moths in Britain and Europe. Designed by Roger Philips. London, 1982., Pan Book. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal. Kiadói papírkötés.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
W. Baer: Die Chemie des praktischen Lebens. Zweiter Band. Leipzig, 1860, Otto Wigand. Német nyelven. Korabeli félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, sérült, szétvált kötéssel, kissé foltos lapokkal.
1
20372.

W. Baer: Die Chemie des praktischen Lebens. Zweiter Band. Leipzig, 1860, Otto Wigand. Német nyelven. Korabeli félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, sérült, szétvált kötéssel, kissé foltos lapokkal.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Zahl der Gebote:
0
 

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse