Charles Darwin: Az ember származása és a nemi kiválasztás I-II. kötet. Ford.: Dr. Entz Géza, Dr. Fülöp Zsigmond, Dr. Madzsar József. Bp.,1923, Athenaeum. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, az I. kötet gerincén kis sérüléssel.
Dr. Huzella Tivadar: Általános biologia - Az orvostudomány alapjai az élettudományban. Bp., 1933, Magyar Orvosi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, előzéklap, címlap és néhány további lap kissé foltos, egy lapon szöveget nem érintő hiánnyal.
Szemelvények A. S. Romen: Self-suggestion c. művéből. A szerző és a fordító által DEDIKÁLT! Magyar Pszichiátriai Társaság Pszichoterápiás Szekció füzete 1985/8. Bp., 1985, MPT Pszichoterápiás Szekció. Kézirat gyanánt - belső használatra. 139 p. Papírkötésben, sérült és részben javított gerinccel, számos lapon ceruzás jelölésekkel.
Dr. Anghi Csaba: Az alkat az állatvilágban. Budapest Főváros Állat- és Növénykertjének Ismeretterjesztő Füzetei 10. sz. Bp., 1962, Gondolat. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal. Megjelent 2000 példányban.
Dr. Huzella Tivadar: Általános biologia - Az orvostudomány alapjai az élettudományban. Bp., 1933, Magyar Orvosi Könyvkiadó, kissé kopott egészvászon kötés.
Darwin: Egy természettudós utazása a Föld körül I-II. 1913, Révai. Fordította: Fülöp Zsigmond. Kiadói egészvászon kötés, első kötetnél az előzéklap sérült, kopottas állapotban.