Páskuj Lajos költeményei. Szatmár, 1888, Molnár János, 150+3 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval. Jakabffy Lajos (1866-1940) mérnök, Szeged város műszaki tanácsosa, a település főmérnöke névbélyegzésével.
Basilides Bálint: A kék ég a kút mélyén. Budapest 1947-1956 - Svájc 1956-1976. A szerző, Basilides Bálint (1944-) által DEDIKÁLT! H.n., 2011, Tevan Alapítvány. 189 p. Kiadói papírkötés.
Kis Ferenc: Ami megőriz. Versek 1931-1958. A szerző, Kis Ferenc (1908-1964) József Attila-díjas költő, József Attila barátja által Surányi Ibolya (1928-2010) előadóművész, versmondó, irodalmi szerkesztő részére DEDIKÁLT! Bp., 1960, Magvető. 117p. Megjelent 1660 példányban. Kiadói félvászon-kötés, kiadói foltos és kissé szakadt papír védőborítóban.
2 db pedagógiai témájú kiadvány: Dr. Hóman Bálint: Utasítás a közoktatásügyi igazgatásról szóló 1935: VI. törvénycikk végrehajtására. Bp., [1936], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 116 p. Kiadói egészvászon-kötés. + Tanterv és útmutatások a nyolcosztályos népiskola számára. III. köt.: Általános útmutatások. Bp., 1941, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 182 p.+ 20 (kihajtható mellékletek) t. Kiadói félvászon-kötés, minimálisan sérült gerinccel.
Tordai Ányos - Magasi Artur: Magyar olvasókönyv a gimnáziumok és leánygimnáziumok III. osztálya számára. Szerk.: Dr. - - és Dr. - - . Bp., 1937, Franklin - Kir. M. Egyetemi Nyomda, 222 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal, egy javított lappal. "Héber Ref. Reálgimnázium Ungvár" és "A Felvidékért Horthy Miklósné Magyarország Kormányzója Hitvesének Védnöksége Alatt Folyó "Magyar A Magyarért" Mozgalom Ajándéka." bélyegzésekkel.
Ifj. Zsadányi Nagy Árpád: Április versek. DEDIKÁLT! Kecskemét, 1938, Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Ráskai Ferenc: Dunai éjszakák. Bp., 1923, Légrády, 203+(1) p. Első kiadás. A borító Végh Gusztáv munkája. Kiadói papírkötés, a borítón ázásnyomokkal, sérült gerinccel, néhány kissé foltos lappal.