Th[omas] H[enry] Huxley: Előadások az elemi élettan köréből. Kir. M. Természettudományi Társulat IV. kötet. Ford.: Magyar Sándor. Bp., 1873, Természettudományi Társulat, XXIII+293+3 p. Korabeli félvászon kötésben, ex librissel
Sztrókay Kálmán: A vegyész verseny a természettel. Bp.,[1944.],Országos Közművelődési Szövetség (Országos Közművelődési Tanács. Kiadói félvászon-kötés, kissé szakadt, kissé foltos kiadói papír védőborítóban.
Cally Hall: Drágakövek. Ford.: Balázs Lórántné. Határozó Kézikönyvek. Harry Taylor fényképeivel. Bp., 2002, Panemex-Grafo. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Bókay Árpád, Kéthli Károly, Korányi Frigyes (szerk.): A belgyógyászat kézikönyve VI.: Az idegrendszer és az izomzat betegségei. Bp., 1900, Dobrowsky és Franke. 1258p. XXII + 2t. Aranyozott gerinccel, félvászon kötésben, jó állapotban. A belgyógyászat tudományában megjelent legterjedelmesebb, szinte minden részletre kiterjedő kézikönyv sorozat befejező kötete.
Kerékgyártó Árpád - Mohay Ádám: [Természetrajz 1-2]. 1. kötet: Az ember és az állatok természetrajza a fiú- és leányközépiskolák számára, 2. kötet: A növények természetrajza a fiú- és leányközépiskolák számára", stb.). Második kiadás. 196 ábrával. Az ujakat Csapody Vera és Győrgyffy György rajzolta. Bp. 1934. Szent István Társ. 212 + 114 l. 2 t Kiadói aranyozott félbőr kötésben
Raoul Heinrich Francé 5 műve, 2 kötetben: A növények érzéki és szerelmi élete. Ford.: Pogány József. / A darwinizmus mai állása. Ford.: Kovács Sándor. Természettudományi Könyvtár. Bp., 1913, Athenaeum, 311+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel, felvágatlan lapokkal. + Összehasonlító biológia. Ford.: Lambrecht Kálmán.; Élet a termőföldben. / Kerti séták. [Egybekötve]. Bp., [1926-1927], Athenaeum, 244+(4) p.; 150+(2) p. Átkötött félvászon-kötésben.
Rapaics Raymund: A növény felfedezése. Kincsestár, a Magyar Szemle Társaság Kis Könyvtára 44. sz. Bp., 1932, Magyar Szemle Társaság, 78+(2) p. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis folttal.