Az Orvosi Mentés Kézikönyve. Kiadta: a "Mentők Lapja" szerkesztősége. Bp.,(2015), Magyar Oxyologiai Társaság. Az 1891-es reprint kiadása. Kiadói papírkötés.
Dr. Scheiner, J[ulius]: Népszerű asztrofizika. Fordította: Dr. Wodetzky József. Bp., 1916, Kir. M. Természettudományi Társulat, VI+2+840 p.+XVI t. Kiadói díszes egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
Borosay Dávid: Mennyiségtan (algebra-mértan) a gimnázium és leánygimnázium VI. / VIII. osztálya számára. (2 kötet). Átdolgozta: Dr. Holenda Barnabás és Korányi Szevér. Bp., 1945, Szent István-Társulat, 221+(3) p.; 159+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Charles Darwin: Az ember származása és a nemi kiválasztás I-II. kötet. Ford.: Dr. Entz Géza, Dr. Fülöp Zsigmond, Dr. Madzsar József. Bp.,1923, Athenaeum. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, az I. kötet gerincén kis sérüléssel.
Cally Hall: Drágakövek. Ford.: Balázs Lórántné. Határozó Kézikönyvek. Harry Taylor fényképeivel. Bp., 2002, Panemex-Grafo. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
A Királyi Magyar Természettudományi Társulat évkönyve 1942-re (Stella-Almanach.) Naptárral és csillagászati táblázatokkal. Bp.,1942., Kir. M. Természettudományi Társulat. Kiadói papírkötés.
Kress D. H.: Egészség és jólét hogyan élhető el? Bp.,én.,"Élet és Egészség." 2. kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, egy lap szélén szöveget nem érintő kis hiánnyal, foltos lapokkal.
Czelnai Rudolf: Az Országos Meteorológiai Szolgálat 125 éve (1870-1995). Bp., 1995, Országos Meteorológiai Szolgálat. Megjelent 800 példányban. Magyar és angol nyelven Kiadói papírkötés, gerincen és borító hátoldalán apró felületi sérülésekkel.