Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 188

1924 Sárdy Brutus (1892-1970) festőművésznek és családjának küldött újévi üdvözlet Henczéktől, Chicagoi képeslapon.
15416.

Rufpreis:
1 800 HUF

1925 Győzelmi fegyverünk. Az Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület által kiadott, névre szóló "Nemzeti Ereklye" tanúsítvány (rezegei Bereghy Barna részére), a történelmi Magyarország valamennyi vármegyéjének kézzel rajzolt címerével és az összes vármegyéből származó földet tartalmazó ércbullával, kissé sérült . üvegezett fa keretben, paszpartuban, 39×25 cm.
15417.

Rufpreis:
65 000 HUF
176,15
203,13

1925 Szarvas, vasútállomás bővítésének terve, kézzel rajzolt, szakadással, 118x37 cm
15418.

Rufpreis:
7 500 HUF
20,33
23,44

1925-1926 Dr. Varga Oszkár: Élelmiszerek, élvezeti cikkek mikroszkópos vizsgálata. 1. A lisztes anyagok mikroszkópiája. - - kísérletügyi igazgató, műegyetemi magántanár előadásai. Kézzel írt egyetemi jegyzetfüzet, össz. 128 oldalnyi bejegyzéssel (számozott oldalak). A címoldalon Dr. Hazslinszky Bertalan (1902-1966) biológus, főiskolai tanár névbejegyzésével.
15419.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

1926 Rajkovits Jenő Pécs, könyvesszekrény tervrajz, ceruza, papír, sérült, kissé foltos, 124x90 cm
15420.

Rufpreis:
10 000 HUF

1926 - 1927 Ifjusági Bélyeggyűjtők Első Magyar Egyesületének 7 db gépelt levele, 2 borítékkal, a vezető tanár autográf aláírásaival, valamint egy levélen a titkár Harmath István, és Fülöp László ifjusági elnök aláírásaival. Egy kivételével fejléces papírokon, az egyik boríték sérült, hiányos.
15421.

Rufpreis:
2 000 HUF

15422.

Gelöscht

cca 1929 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus autográf, humoros sorai II. Lajos király mohácsi emlékművét megörökítő fotólapon, feleségéhez és fiához, (1898-1976) festőművészhez: "Ez a gyásztér, melyet sóhajtva köszöntünk. Egyelőre gyásztér van minden vonalon. Főleg a zsebekben, Csele-patak nélkül. (...)".
15423.

Rufpreis:
5 000 HUF

1929, Kaposvár, a Berzsenyi Dániel Irodalmi és Művészeti Társaság ügyvezető elnöke, Hortobágyi Ágoston tanfelügyelő autográf levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikushoz, amelyben megköszöni a Pesti Hírlapban a Nemzeti Szalon tárlatáról írt kritikáját és jelzi, hogy az Országos Rákóczi Szövetség gyűlése alkalmából fel fogja keresni. Hortobágyi Ágoston autográf aláírásával, a Dunántúli Tavaszi Tárlat alkalmából saját reliefjeiről és festményekről készült fotólapon.
15424.

Rufpreis:
1 400 HUF

15425.

Rufpreis:
2 400 HUF

1930.II.13 Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) festőművész autográf sorai szüleihez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez és feleségéhez Párizsból, feltehetően az Egyesült Államokba való indulás előtt ("Halló Amerika!"). Párizsi képeslapon, Kézdi-Kovács Elemér autográf becenév aláírásával .
15426.

Rufpreis:
2 400 HUF

1930.III.23 Gy. Takách Béla (1874-1947) festő, építész, iparművész autográf gratuláló levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez pályája 40 éves jubileuma alkalmából. 1 kézzel írt oldal, Gy. Takách Béla autográf aláírásával, eredeti borítékban.
15427.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF