cca 1910 Darányi Jolánnak, Darányi Kálmán későbbi miniszterelnök rokonának küldött 4 db képeslap, beazonosítandó aláírásokkal, részben sérült vagy vágott
cca 1910 Darányi Gyulának (1862-1931) és feleségének, Darányi Kálmán későbbi miniszterelnök rokonának Belgiumból és Németországból küldött 6 db képeslap, beazonosítandó aláírásokkal
1912 Osztroluczky Géza (1869-1952) jogász, földbirtokos, főispán két autográf képeslapja Darányi Gyula ügyvéd (1862-1931), Darányi Kálmán későbbi miniszterelnök rokonának
1913 Dr. Kassa Endre orvos részére Eger, Deák Ferenc úton építendő családi ház tervrajza, földszinti alaprajz, terv.: Polgáry István építész, hajtva, kissé viseltes állapotban, kisebb sérülésekkel, 44,5x31 cm
cca 1913-1915 Freund Lázár zsidó vallású budapesti lakos levele a József Műegyetem rektorának, amelyben panaszt tesz Zemplén Géza (1883-1956) vegyész, bölcseleti doktor, műegyetemi tanár (ő volt az egyetem 1913-ban felállított szerves kémia tanszékének vezetője) ellen, miután az házasság ígéretével elcsábította ,,22 éves, viruló szépségű" lányát, majd ígéretét és szavát megszegve ,,gyászt, szomoruságot és helyrehozhatatlan megalázást" hozott családjukra. 6 gépelt oldal, Freund Lázár aláírásával.
1916 A budapesti m. kir. állami szemkórház kibővítési céljára VIII. Kálvária tér 5. sz. alatti bérház átalakítási tervrajza, emeleti alaprajz, 1 : 100, rajta ceruzás kiegészítésekkel. Hajtva, kis sérülésekkel, 48x36,5 cm
cca 1916-26 Haberl Aladár (1898-1990) síelő, síugró, az első téli olimpia egyik magyar részvevője 1924-ben Chamonixban és felesége, Haberl Aladárné, a Magyar Síszövetség volt jegyzője és titkárnője gépiratai vagy sokszorosított gépiratai, többek közt "Hazai és külföldi síterepek és versenyek vetített képes előadásának szövege", 1916-os esszéje hegyi túrákról, részben a Tátrához kapcsolódó szövegek, oktatófilmről összefoglalók, egyiken Haberl Aladár autográf aláírásával és egy fotó (Haberl Aladárnéról?), karton mappában
cca 1916 Darányi Gyula ügyvédnek (1862-1931), Darányi Kálmán későbbi miniszterelnök rokonának küldött 1 db francia képeslap, beazonosítandó aláírással, Körmend bélyegzéssel