Szentgróthi Borsos Béla (1913-1991) építészmérnök, művészettörténész, egyetemi tanár, kézirata: A Kárpátmedence 16-18. századi porszarui, benne számos javítással, korrekcióval, aláírás nélkül, 6 sztl. lev. + 1979 Kárpátvidéki lőporszaruk kiállítási prospektus
Komáromy András (1861-1931) történész, levéltáros 1914-ben írt jelentései különböző megyei levéltárakról, az eredeti kéziratokról készített fénymásolatok, 8 db (Kolozs, Ugocsa, Bereg, Jász-Nagykun-Szolnok, Esztergom, Pest-Pilis-Solt-Kiskun, Maros-Torda ill. Torda-Aranyos vármegye levéltára), külön-külön papírborítókban
Lukács György az irodalomról és az alkotó marxizmusról. Gépirat, tűzve, az első lap kissé sérült, az utolsó lap különvált, 23 p. Megjelent: a Literární Noviny c. csehszlovák irodalmi folyóirat XIII. évf. 3. számában, 1964. jan. 18.