Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 188

1917 Darányi Gyula ügyvédnek (1862-1931), Darányi Kálmán későbbi miniszterelnök rokonának küldött levelezőlap, Magy. Kir. Adóhivatal Kovászna bélyegzéssel, beazonosítandó aláírással
15404.

Rufpreis:
1 200 HUF

1918 Buza Barna, a Károlyi-kormány földművelésügyi minisztere meghívója értekezletre a birtokpolitikai törvényjavaslat ügyében, sokszorosított szöveggel és aláírásával, hátoldalán a Magyar Gazdaszövetség bélyegzőjével.
15405.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

1918 Darányi Gyula ügyvéd (1862-1931), Darányi Kálmán későbbi miniszterelnök rokonának szóló képeslap MK. X617. népfölkelő hadtápzászlóalj bélyegzővel
15406.

Rufpreis:
1 600 HUF

1919 Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, díszlettervező, labdarúgó, a magyar válogatott edzője pecséttel jelzett fotója, Szent István nap, magyar hadifogoly válogatott futballisták a Krasznaja Recska, Rjecska, Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok); az ekkor már amerikai fennhatóság alatt álló hadifogoly táborban. feliratozott / Hungarian football team on the foootball field in the Japanese-Russian POW (prisoner of war) camp. photo
15407.

Rufpreis:
10 000 HUF

cca 1920 Órás üzlet Bp., IX. Üllői út 83. fotólap, + 1950-es évekből a környékbeli házak tervrajza 85x31 cm
15408.

Rufpreis:
4 000 HUF

cca 1920-1930 Csengery-Irka iskolai füzet, benne történelemórai jegyzetekkel, megkímélt állapotban
15409.

Rufpreis:
1 800 HUF

cca 1920-1930 Csengery-Irka iskolai rajzfüzet, benne igényes, kézzel rajzolt térképekkel (történelmi Magyarország területei, Budapest, stb.), teleírva, egy kijáró lappal
15410.

Rufpreis:
1 000 HUF

cca 1920-1940 "Magyar Hiszekegy", kézzel festett levonóképes vászon, 26x21 cm
15411.

Rufpreis:
3 000 HUF

cca 1920-1940 Kitöltetlen bábadiploma
15412.

Rufpreis:
1 600 HUF

cca 1920-1947 Láng Miklós összeállítása saját, illetve családja, a békéscsabai Láng család történetéről: többségében fotók, néhány levél, igazolvány, névjegykártya, stb. Összesen 12 albumlapon, feliratozva (+ néhány dokumentum külön).
15413.

Rufpreis:
5 000 HUF

1922 Kassa (Kosice/Kaschau), A Kassai Mezőgazdasági és Iparkiállítás magyar - szlovák nyelvű oklevele aranyérem odaítéléséről a Pásztor és Társai cégnak. ("A bemutatott számos találmány között nem utolsó a Pásztor és Társai lemez- és lakatosműhelyének szabóvasalója, amely állandó és egyenletes meleget biztosít a szabóknak, akinek munkáját ezzel roppant megkönnyíti.", Kassai Ujság, 19222.09.13., 3. old.) A kiállítás végrehajtó bizottságának elnöke, alelnöke, és titkára aláírásaival. Nagyméretű díszes színes litografált, aranyozott grafikával, közpépen a kassai dómmal. Üvegezett fa keretben, kopott kerettel, foltos, 55x41 cm
15414.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

1922 Bosznay István (1868-1944) festőművész, főiskolai tanár autográf kézirata, a Képzőművészeti Főiskola hallgatói számára felolvasott előadásának vázlata, 8 beírt oldal, az utolsó oldalon Bosznay István aláírásával, illetve az előadás felolvasása utáni reflexióival
15415.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF