1917 Darányi Gyula ügyvédnek (1862-1931), Darányi Kálmán későbbi miniszterelnök rokonának küldött levelezőlap, Magy. Kir. Adóhivatal Kovászna bélyegzéssel, beazonosítandó aláírással
1918 Buza Barna, a Károlyi-kormány földművelésügyi minisztere meghívója értekezletre a birtokpolitikai törvényjavaslat ügyében, sokszorosított szöveggel és aláírásával, hátoldalán a Magyar Gazdaszövetség bélyegzőjével.
1919 Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, díszlettervező, labdarúgó, a magyar válogatott edzője pecséttel jelzett fotója, Szent István nap, magyar hadifogoly válogatott futballisták a Krasznaja Recska, Rjecska, Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok); az ekkor már amerikai fennhatóság alatt álló hadifogoly táborban. feliratozott / Hungarian football team on the foootball field in the Japanese-Russian POW (prisoner of war) camp. photo
cca 1920-1930 Csengery-Irka iskolai rajzfüzet, benne igényes, kézzel rajzolt térképekkel (történelmi Magyarország területei, Budapest, stb.), teleírva, egy kijáró lappal
cca 1920-1947 Láng Miklós összeállítása saját, illetve családja, a békéscsabai Láng család történetéről: többségében fotók, néhány levél, igazolvány, névjegykártya, stb. Összesen 12 albumlapon, feliratozva (+ néhány dokumentum külön).
1922 Kassa (Kosice/Kaschau), A Kassai Mezőgazdasági és Iparkiállítás magyar - szlovák nyelvű oklevele aranyérem odaítéléséről a Pásztor és Társai cégnak. ("A bemutatott számos találmány között nem utolsó a Pásztor és Társai lemez- és lakatosműhelyének szabóvasalója, amely állandó és egyenletes meleget biztosít a szabóknak, akinek munkáját ezzel roppant megkönnyíti.", Kassai Ujság, 19222.09.13., 3. old.) A kiállítás végrehajtó bizottságának elnöke, alelnöke, és titkára aláírásaival. Nagyméretű díszes színes litografált, aranyozott grafikával, közpépen a kassai dómmal. Üvegezett fa keretben, kopott kerettel, foltos, 55x41 cm
1922 Bosznay István (1868-1944) festőművész, főiskolai tanár autográf kézirata, a Képzőművészeti Főiskola hallgatói számára felolvasott előadásának vázlata, 8 beírt oldal, az utolsó oldalon Bosznay István aláírásával, illetve az előadás felolvasása utáni reflexióival