Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 188

cca 1850 Walter Mihály: Tizenhárom vértanú c. verésnek autográf kézirata. Az 1848-as szabadságharc után kivégzett aradi vértanúk által inspirált amatőr költő verse
15356.

Rufpreis:
3 000 HUF
13

cca 1850-1920 A báró Radvánszky család (Sajókaza) levél és fotó hagyatéka: családtagok közöttük Radvánszky Kálmán hivatalos és magán levelezése, családi fotók, össz. közel 100 db
15357.

Rufpreis:
6 000 HUF
22

1854 Kassai lakodalomra adott kölcsön kelengye felsorolása magyar nyelven
15358.

Rufpreis:
3 000 HUF

cca 1860 Magyary-Kossa Sámuel (1781-1866), Tolna megye első alispánja portréja. Akvarell, papír, jelzés nélkül. Üvegezett fém keretben, antik szövetborítású paszpartuban. Lapszéli kisebb szakadásokkal. 20x16 cm
15359.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

cca 1880-1890 Pécsy (Péchy) József (1812-1898) prépost, plébános névjegykártyája, hátoldalán autográf(?) felirattal
15360.

Rufpreis:
1 400 HUF

15361.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

1882 Első Budapesti Hadastyán Egylet, dekoratív, litografált díszoklevél, Zsák Hugó (1844-1915) mérnök, miniszteri tanácsos részére. Zsák részt vett a budapesti és Budapest alatti Dunaszakasz szabályozási és rendezési munkálataiban. Vezetése alatt épült a soroksári Duna-ágat elzáró gubacsi gát a háromnyílású táplálózsilippel és a Nagy-Duna felőli párhuzamos művel. 1875-ben a budapesti Magyar Királyi Folyammérnöki Hivatal vezetője lett, valamint nevéhez fűződik a Margit híd feletti és az Erzsébet híd alatti rakpartok kiépítése. 60x50 cm
15362.

Rufpreis:
36 000 HUF
97,56
112,50

1882 Háztartási könyvecske, kézzel írt, kissé sérült, foltos borítóval, 18 sztl. lev.
15363.

Rufpreis:
2 000 HUF

cca 1886 Warsalik Gerő irgalmas rendi perjel kézzel írt meghívója ebédre ismeretlen részére, saját névjegykártyáján
15364.

Rufpreis:
1 800 HUF

1887 Ébner Lajos, a Londoni Magyar Egylet választmányi elnökének levele gróf Károlyi Alajos (1825-1889) londoni nagykövethez, egy kézzel írt oldal, fejléces papíron, apró lapszéli sérüléssel
15365.

Rufpreis:
10 000 HUF

cca 1890-1895 Régi emlékkönyv, magyar és német nyelvű bejegyzésekkel, rajzokkal. Dekoratív, dombornyomott borítójú egészvászon-kötésben, viseltes állapotban, helyenként sérült, foltos, kijáró lapokkal.
15366.

Rufpreis:
2 400 HUF

cca 1890-1920? Marczali Henrik (1856-1940) történész jegyzet vagy tanulmányának, kéziratának részlete, aláírás nélkül, 2 sztl. lev., 34x21 cm
15367.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF