cca 1850 Walter Mihály: Tizenhárom vértanú c. verésnek autográf kézirata. Az 1848-as szabadságharc után kivégzett aradi vértanúk által inspirált amatőr költő verse
cca 1850-1920 A báró Radvánszky család (Sajókaza) levél és fotó hagyatéka: családtagok közöttük Radvánszky Kálmán hivatalos és magán levelezése, családi fotók, össz. közel 100 db
cca 1860 Magyary-Kossa Sámuel (1781-1866), Tolna megye első alispánja portréja. Akvarell, papír, jelzés nélkül. Üvegezett fém keretben, antik szövetborítású paszpartuban. Lapszéli kisebb szakadásokkal. 20x16 cm
cca 1881-82 Görög v. bolgár ny. naptár, a napok magyar nyelven (szombat, vasárnap stb.), beazonosítandó tartalommal, 26 kézzel írt oldal, sérült és foltos borítón Révbér felirattal.
1882 Első Budapesti Hadastyán Egylet, dekoratív, litografált díszoklevél, Zsák Hugó (1844-1915) mérnök, miniszteri tanácsos részére. Zsák részt vett a budapesti és Budapest alatti Dunaszakasz szabályozási és rendezési munkálataiban. Vezetése alatt épült a soroksári Duna-ágat elzáró gubacsi gát a háromnyílású táplálózsilippel és a Nagy-Duna felőli párhuzamos művel. 1875-ben a budapesti Magyar Királyi Folyammérnöki Hivatal vezetője lett, valamint nevéhez fűződik a Margit híd feletti és az Erzsébet híd alatti rakpartok kiépítése. 60x50 cm
1887 Ébner Lajos, a Londoni Magyar Egylet választmányi elnökének levele gróf Károlyi Alajos (1825-1889) londoni nagykövethez, egy kézzel írt oldal, fejléces papíron, apró lapszéli sérüléssel
cca 1890-1895 Régi emlékkönyv, magyar és német nyelvű bejegyzésekkel, rajzokkal. Dekoratív, dombornyomott borítójú egészvászon-kötésben, viseltes állapotban, helyenként sérült, foltos, kijáró lapokkal.