https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 188

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
1952 Bp., Dr. Csicsay Ivánné gépelt önéletrajza, 3,5 oldal, érdekes tartalommal
1
15464.

1952 Bp., Dr. Csicsay Ivánné gépelt önéletrajza, 3,5 oldal, érdekes tartalommal

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1953 Aranycsapat tagjainak arcképe, Puskás Ferenc, Bozsik József, Budai II. László, Buzánszky Jenő, Czibor Zoltán, Grosits Gyula, Hidegkuti Nándor, Lantos Mihály, Lóránt Gyula, Kocsis Sándor, Zakariás József, korabeli offszet nyomatok, papír, üvegezett fa keretekben, változó állapotban, többnyire foltosak, és köztük sérült keretek is, 28,5x20 cm
1
15465.

1953 Aranycsapat tagjainak arcképe, Puskás Ferenc, Bozsik József, Budai II. László, Buzánszky Jenő, Czibor Zoltán, Grosits Gyula, Hidegkuti Nándor, Lantos Mihály, Lóránt Gyula, Kocsis Sándor, Zakariás József, korabeli offszet nyomatok, papír, üvegezett fa keretekben, változó állapotban, többnyire foltosak, és köztük sérült keretek is, 28,5x20 cm

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
80 000 HUF
216,80
EUR
,
250,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1954 Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor levele fiához, Sárdy Lóránt (1931-2014) festőművész, restaurátorhoz és feleségéhez, Kézdi-Kovács Lenkéhez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus lányához, amelyben beszámol egy a a debreceni Déri Múzeumban két nap alatt elvégzendő munkájáról (feltehetően egy kép restaurálása ügyében) és találkozásával Nagy Tibor (1913-1978) újságíróval, az Élet és Tudomány olvasószerkesztőjével és rovatvezetőjével. Egyéb érdekes részlettel. Képeslapon, Sárdy Brutus autográf aláírásával.
1
15466.

1954 Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor levele fiához, Sárdy Lóránt (1931-2014) festőművész, restaurátorhoz és feleségéhez, Kézdi-Kovács Lenkéhez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus lányához, amelyben beszámol egy a a debreceni Déri Múzeumban két nap alatt elvégzendő munkájáról (feltehetően egy kép restaurálása ügyében) és találkozásával Nagy Tibor (1913-1978) újságíróval, az Élet és Tudomány olvasószerkesztőjével és rovatvezetőjével. Egyéb érdekes részlettel. Képeslapon, Sárdy Brutus autográf aláírásával.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Zahl der Gebote:
6
 
1956 Révész István (1887 - 1973) autográf levele melyben Vaszaryról írt könyvről ejt szót, hozzá ugyanazon az íven egy később írt levele is. Össz 3 beírt oldal borítékkal
1
15467.

1956 Révész István (1887 - 1973) autográf levele melyben Vaszaryról írt könyvről ejt szót, hozzá ugyanazon az íven egy később írt levele is. Össz 3 beírt oldal borítékkal

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
EUR
,
15,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1955 Gálfy László (1928- 2003) Jászai Mari-díjas színész, színházigazgató küldött képeslap, beazonosítandó aláírással
1
15468.

1955 Gálfy László (1928- 2003) Jászai Mari-díjas színész, színházigazgató küldött képeslap, beazonosítandó aláírással

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
600 HUF
1,63
EUR
,
1,88
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1957-1958 Török Zsófi írónő, auschwitzi túlélő részére szóló 3 db szerkesztői válaszlevél, az Uj Élet - A Magyar Izraeliták Lapja, az Ország-Világ képes hetilap, ill. a Nők Lapja szerkesztőségétől; aláírásokkal, közte Rooz Rezső (1879-1963) újságíró, az Uj Élet felelős szerkesztője, ill. Szemes Piroska (1926-1978) Rózsa Ferenc-díjas újságíró aláírásával
1
15469.

1957-1958 Török Zsófi írónő, auschwitzi túlélő részére szóló 3 db szerkesztői válaszlevél, az Uj Élet - A Magyar Izraeliták Lapja, az Ország-Világ képes hetilap, ill. a Nők Lapja szerkesztőségétől; aláírásokkal, közte Rooz Rezső (1879-1963) újságíró, az Uj Élet felelős szerkesztője, ill. Szemes Piroska (1926-1978) Rózsa Ferenc-díjas újságíró aláírásával

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1958-60 Bécs, Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, A Magyar Nemzeti Galéria (MNG) főrestaurátorának kb. 50 db levele fiához, Sárdy Lóránt (1931-2014) festőművész, restaurátorhoz és feleségéhez, Kézdi-Kovács Lenkéhez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus lányához, amelynek többségében beszámol restaurálási munkáiról a bécsi magyar követségen, többször említve a Collegium Hungaricumot is. Egyéb érdekes részlettel a kultúrális életről, hétköznapokról. Bécsi képeslapokon, Sárdy Brutus autográf aláírásával.
1
15470.

1958-60 Bécs, Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, A Magyar Nemzeti Galéria (MNG) főrestaurátorának kb. 50 db levele fiához, Sárdy Lóránt (1931-2014) festőművész, restaurátorhoz és feleségéhez, Kézdi-Kovács Lenkéhez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus lányához, amelynek többségében beszámol restaurálási munkáiról a bécsi magyar követségen, többször említve a Collegium Hungaricumot is. Egyéb érdekes részlettel a kultúrális életről, hétköznapokról. Bécsi képeslapokon, Sárdy Brutus autográf aláírásával.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
12 000 HUF
32,52
EUR
,
37,50
USD
Zahl der Gebote:
2
 
1959 Füsi József (1906-1960) író, műfordító gépelt, aláírt levele Szekeres György (1914-1973) újságíró, műfordító, az Európa Kiadó irodalmi szerkesztőjének részére, amelyben említi Ady Endre nevét is.
1
15471.

1959 Füsi József (1906-1960) író, műfordító gépelt, aláírt levele Szekeres György (1914-1973) újságíró, műfordító, az Európa Kiadó irodalmi szerkesztőjének részére, amelyben említi Ady Endre nevét is.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1961 Forrai Katalin (1926-2004) zenetanár, karnagy saját kezű, aláírt levele Török Zsófi írónő, auschwitzi túlélő részére, borítékkal
1
15472.

1961 Forrai Katalin (1926-2004) zenetanár, karnagy saját kezű, aláírt levele Török Zsófi írónő, auschwitzi túlélő részére, borítékkal

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Zahl der Gebote:
1
 
1963 Németh László (1901-1975) író, autográf levele, melyben írói pályájának lezárásól ír. Kettő beírt oldal, borítékkal
1
15473.

1963 Németh László (1901-1975) író, autográf levele, melyben írói pályájának lezárásól ír. Kettő beírt oldal, borítékkal

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
8 000 HUF
21,68
EUR
,
25,00
USD
Zahl der Gebote:
5
 
cca 1965/70 Imperiál ló patkója, fa lapon, d: 13 cm
1
15474.

cca 1965/70 Imperiál ló patkója, fa lapon, d: 13 cm

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
8 000 HUF
21,68
EUR
,
25,00
USD
Zahl der Gebote:
1
 
1968 Visegrád, Gyergyai Albert (1893-1981) író, irodalomtörténész saját kézzel írt képeslapja Szekeres György (1914-1973) újságíró, műfordító, az Európa Kiadó főszerkesztője részére, amelyben megköszönöi egy Flaubert előadáson való részvételét, autográf aláírásával.
1
15475.

1968 Visegrád, Gyergyai Albert (1893-1981) író, irodalomtörténész saját kézzel írt képeslapja Szekeres György (1914-1973) újságíró, műfordító, az Európa Kiadó főszerkesztője részére, amelyben megköszönöi egy Flaubert előadáson való részvételét, autográf aláírásával.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse