Felix, Frank: Introduction a L'Heptaméron de la Reine de Navarre. (Orné d'un portrait de la Reine Marguerite et de douze Dessins de Sahib gravés sur bois par A. Pruraine.) [Illusztrált kiadás.] Paris, 1879. Isidore Liseux (Imprimerie Motteroz). CLXXIX + [1] p. + 12 t. (ebből 2 kétoldalas). Félix Frank bevezetője a francia reneszánsz jelentős novellagyűjteményéhez, a jelentőségében a Dekameronhoz mérhető Heptameronhoz. A táblákon Louis Ernest Lesage - művésznevén Sahib - (1847-1919) francia karikaturista rajzai, oldalszámozáson belül a művész egészoldalas Navarrai Margit-portréjával. A kiadás 500 példányban készült. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Ritka!
Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig. Regény. (Budapest, 1946). Athenaeum (ny.) 320 p. Móricz Zsigmond regénye először 1921-ben jelent meg, szintén az Athenaeum Kiadónál. Fűzve, sérült, enyhén hiányos kiadói borítóban.
Adalékok jegyzetek és értekezések a magyarországi latin történetéhez. I.: Juhász László: Adalékok az 1437-1490. évekből. Bp., 1931, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 18 p. Kiadói papírkötés.
Jankovich Ferenc: A fáklya kilobbant. Regény. Budapest, 1968. Szépirodalmi Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 303 + [3] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Gaál Lajosnak baráti öleléssel Jankovich Ferenc. Bp. 1968. V. 20." Zsoldos Vera által illusztrált kiadói egészvászon kötésben és enyhén elszíneződött, illusztrált kiadói védőkötésben. Jó példány.