Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 471

Jókai Anna:  Szegény Sudár Anna. [Regény.] (Dedikált.)  Budapest, (1989). Szépirodalmi Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 437 + [11] p. Első kiadás.  Dedikált: ,,Kupán Árpádnak szeretettel ajánlja Jókai Anna. 2005. márc. 15."  Prov.: Kupán Árpád (sz. 1938) történész, székelyföldi és Bihar megyei tanár, művelődésszervező, a Bihar megyei Mezőtelegd monográfusa, a nagyváradi szabadkőművesség kutatója.  Kiadói kartonkötésben, illusztrált, javított kiadói védőborítóban. Jó példány.
21026.

Rufpreis:
2 400 HUF

Vaszary Gábor: Montpi. Buanos Aires, 1955., Editorial Kárpát, kopott egészvászon kötés.
21027.

Rufpreis:
1 200 HUF

Felix, Frank: Introduction a L'Heptaméron de la Reine de Navarre. (Orné d'un portrait de la Reine Marguerite et de douze Dessins de Sahib gravés sur bois par A. Pruraine.) [Illusztrált kiadás.] Paris, 1879. Isidore Liseux (Imprimerie Motteroz). CLXXIX + [1] p. + 12 t. (ebből 2 kétoldalas). Félix Frank bevezetője a francia reneszánsz jelentős novellagyűjteményéhez, a jelentőségében a Dekameronhoz mérhető Heptameronhoz. A táblákon Louis Ernest Lesage - művésznevén Sahib - (1847-1919) francia karikaturista rajzai, oldalszámozáson belül a művész egészoldalas Navarrai Margit-portréjával. A kiadás 500 példányban készült. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Ritka!
21028.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig. Regény. (Budapest, 1946). Athenaeum (ny.) 320 p. Móricz Zsigmond regénye először 1921-ben jelent meg, szintén az Athenaeum Kiadónál. Fűzve, sérült, enyhén hiányos kiadói borítóban.
21029.

Rufpreis:
2 400 HUF

21030.

Rufpreis:
5 000 HUF

Macue Basó: Százhetven haiku. Ford.: Fodor Ákos. Bp., 1998, Terebess. Kiadói papírkötés, újszerű, szép állapotban
21031.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Weöres Sándor - Nyisztor Zoltán: A keleti út. Párhuzamos útinaplók.Bp., 1998, Terebess. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
21032.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Móra Ferenc: Nádihegedű. Bp., 1927, Lantos, 206+1 Kiadói egészvászon-kötés, sérült, nagyrészt hiányos papírborítóban.
21033.

Rufpreis:
1 000 HUF

Günther Jachmann: Die Originalität der römischen Literatur. [Berlin, 1926,Teubner.] Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, ceruzás aláhúzásokkal.
21034.

Rufpreis:
1 800 HUF

Adalékok jegyzetek és értekezések a magyarországi latin történetéhez. I.: Juhász László: Adalékok az 1437-1490. évekből. Bp., 1931, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 18 p. Kiadói papírkötés.
21035.

Rufpreis:
1 400 HUF

Kárpáti Kamill: A néma páva. Esszék. (Dedikált.) Budapest, 1994. Stádium Kiadó (NyomdaCoop). 183 + [5] + [12] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Gyöngy Virágnak szeretettel Kárpáti Kamil. 1997. ápr. 11." A kötetet Czétényi Vilmos rajzai díszítik. A kötet fejezetcímlapjai oldalszámozáson kívül, az impresszumoldalon könyvjegy: ,,E kötet a Soros Alapítvány támogatásával készült." (Kárpáti Kamill életmű sorozat.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban.
21036.

Rufpreis:
1 800 HUF

Jankovich Ferenc: A fáklya kilobbant. Regény. Budapest, 1968. Szépirodalmi Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 303 + [3] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Gaál Lajosnak baráti öleléssel Jankovich Ferenc. Bp. 1968. V. 20." Zsoldos Vera által illusztrált kiadói egészvászon kötésben és enyhén elszíneződött, illusztrált kiadói védőkötésben. Jó példány.
21037.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF