Szentkuthy Miklós: Barokk Róbert. Közreadja, sajtó alá rendezte: Tompa Mária. A szerkesztő, a Szentkuthy-hagyaték kezelője, Tompa Mária (1936- ) által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány, dátumozott példány. Pécs, 1991,Jelenkor. Első kiadás. Kiadói papírkötés, benne Mohás Lívia ceruzás aláhúzásaival és jegyzeteivel.
Lászlóffy Aladár: A holdbeli pásztor. Mesék és monológok. A szerző, Lászlóffy Aladár (1937-2009) Kossuth-díjas költő, író, műfordító kettős dedikációjával, közte az egyik Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Mérleg. Bukarest, 1989, Kriterion. Kiadói papírkötés.
Horányi Katalin: Morci. Szyksznian Wanda rajzaival. A szerző, Horányi Katalin (1947-) által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2003, Magyar Könyvklub. Kiadói kartonált papírkötés.
Valachi Anna: A színjátékos életei. Főszerepben: Őze Lajos. A szerző, Valachi Anna (1948-2018) író, irodalomtörténész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp.,1983,Hunga-Print. Kiadói papírkötés.
Prohászka, a költő. Tanulmányok és szöveggyűjtemény a püspök születésének 150. évfordulójára. Szerk.: W. Balassa Zsuzsa. Bp., 2008, Kairosz. Kiadói papírkötés.
Banga Ferenc - Reményi József - Tarján Tamás: Szénszünet. Kettős dedikációval: Tarján Tamás és Banga Ferenc rajzaival DEDIKÁLT! Gyimesi László részére. Reményi József Tamás nevében is! Irodalmi paródiák. [Bp.], 2009., Palatinus. Kiadói papírkötés.
Szabó Zoltán 2 műve: Összeomlás. Francia utinapló. Bp.,(1940), Nyugat, 211+1 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.; Angliai vázlatkönyv. Az Új Magyarország röpiratai. Bp., 1946., Új Magyarország, 74+4 p. III. kiadás. Kiadói papírkötés, kopott borítóval.
Nagy Gábor: Kijátszott holnap. Válogatott és új versek. A szerző, Nagy Gábor (1972-) József Attila-díjas költő, író, irodalomtörténész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2015, Magyar Napló - Hitel Könyvműhely. Kiadói kartonált papírkötés.