Villani Lajos, báró: A renaissance úttörői. Gerevich Tibor előszavával. (Dedikált.) Budapest, [1939]. Franklin-Társulat (ny.) 140 + [2] p. Dedikált: ,,Hivatalon készülő munkám gyümölcsét, mely, remélem, nem hoz szégyent a magyar külügyminisztériumra, szeretettel ajánlom fel Csengey Tibor barátomnak. IV 21. Villani Lajos". A rövid művelődéstörténeti bevezető első kiadása először 1938-ban jelent meg, a MEFHESZ gondozásában, már akkor is Gerevich Tibor művészettörténész bevezetésével. (Kultúra és tudomány.) Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Gergely Ágnes Carmen lugubre. Versek 1963-2003. (Számozott.) (Budapest, 2005). Múlt és Jövő Kiadó (Portomark Kft. ny.) 89 + [3] p. Egyetlen kiadás. Készült 300 számozott példányban, példányunk sorszáma: 8. A címoldalon utólagos bélyegzés: ,,Megjelent József Attila születésének 100. évfordulójára." Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
Jókai Anna: A labda. A forma. Vörös és vörös. Kisregények. (Dedikált.) Budapest, (1994). (Széphalom Könyvműhely -Zenemű Nyomda Kft.) 219 + [1] p. + melléklet (sorozatajánló). Első gyűjteményes kiadás. Dedikált: ,,Király Lajosnak szeretettel, jó emlékezetül Jókai Anna. 1995. jún. 28." (Jókai Anna művei.) Prov.: Király Lajos (Király Lajos (1947-2021) költő, szerkesztő, műfordító, a Krúdy Kör elnöke.] Aranyozott kiadói kartonkötésben. Jó példány.
Jókai Anna: Tartozik és követel. Regény. (Dedikált.) [Budapest], (1984). Szépirodalmi Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 273 + [7] p. Dedikált: ,,Király Lajosnak, találkozásunk emlékére Jókai Anna. 1988 ápr. 21". A kötet első kiadása 1970-ben jelent meg, az írónő harmadik köteteként. Példányunk az 1984. évi ötödik kiadásból való. Prov.: Király Lajos (Király Lajos (1947-2021) költő, szerkesztő, műfordító, a Krúdy Kör elnöke.] Illusztrált kiadói egészvászon kötésben, színes, Pap Klára rajzával illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
Kiss József: Legendák a nagyapámról. Második, teljes kiadás. (Számozott.) Budapest, 1926. Kiadják Kiss József gyermekei (Pesti Lloyd-Társulat nyomdája). 95 + [1] p. Kolofon: ,,E könyv második kiadásából finom merített papiron 500 számozott példány készült. 393. sz[ám]". A munka első kiadása 1911-ben jelent meg, a második kiadáshoz a költő fia, Kiss Jenő Sándor írt előszót. A címoldal előtt Vadász Miklós rajza a költőről. Keretdíszes oldalakkal. Aranyozott kiadói vászonkötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.