Bücher: Religion

Zahl der Lose: 73

Lányi János: Székely vér. Dobói Dobay Mária Etelka nővér élete (1913-1942.) hn., 1943, Szerzői. A borító Pál György munkája. Kiadói papírkötés.
20400.

Rufpreis:
1 600 HUF

Scitovszky János: Szentek élete, mellyel a keresztély híveknek kedveskedik nagykéri - - pécsi püspök,... Pécsett, 1844, Lyc[eum] Könyvnyomtató Intézet, 418+6 p. Második kiadás. Szövegközti fametszetekkel illusztrált. Átkötött modern egészvászon-kötés, a címlap felső sarkán kis hiánnyal, a címlap foltos, a hátoldalán firkált, javított, a címlapon bejegyzéssel, egy bejelöléssel, hiányzó címképpel.
20401.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Szász Károly: Buzgóság könyve. Elmélkedések és imák protestáns nők számára. Bp., 1908, Franklin-Társulat, 413+(3) p. Aranyozott bőrkötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal.
20402.

Rufpreis:
1 400 HUF

Lőrincz Gyula: A vegyes házasságok különös tekintettel Magyarországra. Nagyszombat, 1890, Winter Zsigmond, 175+1 p. Kiadói papírkötés, a gerincen javítással, címkével, kissé foltos, kissé szakadt borítóval, régi áthúzott intézményi bélyegzésekkel, a címlapon névbejegyzéssel, a borítón: "A szerző ajándéka."
20403.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Krammer György: A szentmise. Az ősrégi áldozatok és a szent keresztáldozat isteni fényében. Esztergom, 1927., Buzárovits Gusztáv, 182 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, a címlap utáni lapon possessori bejegyzéssel.
20404.

Rufpreis:
2 800 HUF

P. F. Kosztolány Sándor: Egész esztendö-béli vásarnapokra intéztetett szent beszédek, ... Második rész. Pünköstöl Adventig. Posonyban és Pesten, 1794, Füskuti Landerer Mihály' 439+12 p. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel, kissé foltos lapokkal.
20405.

Rufpreis:
3 000 HUF

Tóth Tihamér: Szentbeszédek a Tízparancsolatról. II. köt. (DEDIKÁLT). Bp., 1932, szerzői kiadás ("Élet"-ny.), 388 p. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, az utolsó lapon szakadással. A szerző, Tóth Tihamér (1889-1939) római katolikus pap, egyházi író, veszprémi püspök által DEDIKÁLT példány.
20406.

Rufpreis:
2 000 HUF

Erdélyi János: Pályák és pálmák. Bp., 1886, Franklin, 503 p. Átkötött félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
20407.

Rufpreis:
2 800 HUF

Bangha Béla: Magyarország újjáépítése és a kereszténység. Bp., 1920, Szent István-Társulat, 200 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, intézményi bélyegzőkkel. A szerző egyik fő műve! A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján.
20408.

Rufpreis:
2 000 HUF

Prohászka Ottokár, 2 db kötet az Összegyűjtött munkái sorozatból: A diadalmas világnézet. V. kötet. és Kultúra és terror. A társadalmi kérdés. XI. kötet. Budapest, 1927, Szent István-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott gerinccel és borítóval.
20409.

Rufpreis:
1 600 HUF

Baros Gyula: Boldog Margit Legendája. P. Böle Kornél előszavával. Minárné Techert Anna illusztrációival. Bp., [1938], Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr kötés, sérült papír védőborítóval, kopottas borítóval.
20410.

Rufpreis:
2 000 HUF

Erdő Péter: Egyházjog. Bp., 2005, Szent István Társulat. 4., javított kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban, előzéklapon tulajdonosi névbélyegzővel.
20411.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF