Bücher: Religion

Zahl der Lose: 73

Biblia. Az üdvnek ó- és új-szövetségi történelme rendszeres előadásban. I-II. kötet. Klasszikus mesterek alkotásai után készült 126 színes képpel, és pályanyertes tervek alapján előállított családi krónikával. I. kötet: Az üdvnek Ó-szövetségi történelme. Előszóval ellátta: Vaszary Kolos. Írta Dedek Crescens Lajos. II. kötet: Az üdvnek új-szövetségi történelme. Előszóval ellátta: Császka György. Írta: Hock János. Lipcse, Budapest, Bécs, 1897, Herzig Miksa. Gazdagon díszített, aranyozott , dombornyomott, féldrágakövekkel kirakott, fémcsatos kiadói egészbőr-kötésben, aranyozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a II. kötet elülső tábláján egy foltban az illusztráció lekopott, a gerinceken sérülésekkel és az I. kötet sérült, javított gerinccel, az I. kötetről az egyik kő hiányzik, a táblákat védő hártyapapírok egy része sérült, hiányos (főleg a II. kötetben.)
20376.

Rufpreis:
180 000 HUF
487,80
562,50

[Melchior, Johan (1646-1689)] Johannes Melchioris: Sóres Dávár Sive Fundamenta Theologiae Didascalicae. Summarum veritatum aphocristico nexu, denudato simul errorum hodiernorum nervo, in usum auditorii sui concinnata a Johanne Melchioris, SS. Th. D. & P.P. nunc vero in usum studiosa juventutis Hungaricae, denovo in lucem edita. Claudiopolis [Kolozsvár], 1701, Ex Officina Nicolai Kis de M. Tótfalu [Misztótfalusi Kis Miklós], 8 sztl. lev.+268 p.+2 sztl. lev. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a könyvtest részben elvált a borítótól, hiányzó szennylapokkal, a címlapon és az utolsó két lapon, valamint a kötéstáblák belsején bejegyzésekkel, az utolsó lap foltos, benne további kissé foltos lappal. Ritka! RMK II. 2064.
20377.

Rufpreis:
90 000 HUF
243,90
281,25

Henri Maupas du Tour: Synopsis Vitae Sancti Francisci Salesij, Episcopi, & Principis Gebennensium, ex illa, quam, ab Henrico Maupas Du Tour Episcopo, & Dynasta Aniciensi Gallicé scriptam, Latiné reddidit R. P. Franciscus Creuxius Societatis Jesu Sacerdos, excerpta. Tyrnaviae [Nagyszombat], 1701, Typis Academicis per Joannem Andream Hörmann, 4 sztl. lev.+190 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, foltos, kissé sérült címlappal, a címlapon bejegyzésekkel, néhány foltos, kissé foltos lappal és az elülső tábla belsején folttal. RMK II. 2086.
20378.

Rufpreis:
80 000 HUF
216,80
250,00

[Gontery, Jean (1562-1616)] Joan Gonterius: Lapis lydius controversiarum fidei. Ostendens, in trecentis punctis romano-catholicos ad amussim scripturam sacram sequi; acatholicos vero eidem e diametro repugnare, ... Tyrnaviae [Nagyszombat], én. (de a címlapon ceruzával: 1690-1693), Typis Acad. Joan. Adam. Friedl, 12 sztl. lev. +480 p. Latin nyelven. Korabeli pergamen kötés, a gerincen autográf felirattal, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a címlapon bejegyzésekkel és folttal, a kötéstáblák belsején bejegyzésekkel, közte az utolsón possessori bejegyzésekkel, foxing foltos lapokkal.  RMK II. 2042.
20379.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00

XII. Tai Situpa: Az alvó buddha ébresztése. Ford.: Varga Tamara, Decsen Zangmo. SI-LA-GI kalligráfiáival gazdagon illusztrált. hn., 2010, Öszel Ling Buddha Tanításainak Tiszta Fényű Központja, (DeMax Művek Kft.-ny.) Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 300 példányban.
20380.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Dr. Hergenrőther József: A katholikus egyház és kerestény állam. I-II. köt. Ford.: A Pesti Növendékpapság Magyar Egyházirodalmi Iskolája. Munkálatok. 37-38. évfolyam. Bp., 1874-1875, Pesti Növendékpapság Magyar Egyházirodalmi Iskolája, ("Hunyadi Mátyás"-ny.), 8+468+2 p.; XVI+478+1 p. Átkötött egészvászon-kötés, bekötött eredeti papírborítókkal, kissé kopott, foltos borítóval.
20381.

Rufpreis:
10 000 HUF

Bozóki Mihály: Katólikus kar-béli kótás énekes könyv, Mellyben foglaltatik az apostoli hit, reménység és szeretet, három részekre fel-osztatva [...] Vátzonn, 1797, Maramarosi Gottlieb Antal-ny., 320 p. (eredetileg 323 p.) Korabeli, bordázott gerincű egészbőr-kötésben, kissé foltos, sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapokkal, kisebb (néhol szöveget is érintő) hiányokkal, ceruzás aláhúzásokkal, régi tulajdonosi bélyegzőkkel, a címkép és az utolsó lapok hiányoznak.
20382.

Rufpreis:
10 000 HUF
17

[Cornelio Hanegravio]: Compendio della vita, miracoli, et instituto del glorioso patriarcha S. Norberto fondatore de' canonici regolari del Sacro Ordine Premostratense, ... Roma, 1671, Giacomo Mascardi, 8 sztl. lev. + 192 p. Olasz nyelven. Korabeli pergamen-kötés, régi intézményi bélyegzésekkel, a gerincen kézírásos címfelirattal, kissé kopott, foltos borítóval.
20383.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

Kaprinai István: Institutio eloquentiae sacrae generatim. usui tironum et veterum, ac recentiorum praceptionibus concinnata. Tomulus Prior. Cassoviae, 1758, Typis Cassoviensibus Soc. Jesu, 1 t.+16+752+14 p. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, kopott borítóval, foltos, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal, az utolsó lapokon kis lyukakkal.
20384.

Rufpreis:
10 000 HUF

[Vajkovics Imre] Emericus Vajkovics: Iconismus orationis sacrae pratice adumbratus atque magistrorum aureae potissimum aetatis raeceptionibus, quin & verbis fere eorundem in usum candidatorum theologiae conformatus, ... [Kalocsa], 1796, Typis Scholarum Piarum, 18+334 p. Kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, foltos lapokkal.
20385.

Rufpreis:
10 000 HUF

20386.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

D. Aurelii Augustini Hipp. Episc. Libri XIII. Confessionum. Ad III. MSS exemp. emendati. Lipsiae, 1740, Gotthard Joannem Püttnerum, 2+456+14 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, 6 oldalig a lapok alján kis lyukakkal.
20387.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF