Bücher: Religion

Zahl der Lose: 73

Nagy Ferentz: Az egy, igaz, és boldogító Hitnek elei. Mellyeket ... Galántai gróf Eszterházy Károlynak ... egri püspöknek ... Parantsolatjábul egybe szedegetett - -, ... Egerben, 1796., A' Püspöki betűkkel, 14+372+7 p. Korabeli kartonált papírkötés, javított gerinccel, kopott, foltos borítóval, benne néhány gyűrött lappal.
20388.

Rufpreis:
8 000 HUF

Vezerle Gáspár: A' religionak 's jelesen a' kijelentett keresztény religiónakaz ember' mind jelen jólétére, mind örökös boldogságára valódi, 's dicső behatása. Egerben, 1836., Érseki Lyceum, XII+284 p. Papírkötés, kopott, foltos, szakadt borítóval, sérült gerinccel.
20389.

Rufpreis:
5 000 HUF

Roskoványi, August. De matrimonio in ecclesia catholica. Tomus II. Augustae Vindelicorum, 1840. Kollmann. 98 p + VIII. + 369p. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon kötésben
20390.

Rufpreis:
6 000 HUF

Nestle-Aland: Novum Testamentum Graece et Latine. [Újtestamentum görög és latin nyelven]. Stuttgart, 2002, Deutsche Bibelgesellschaft. 27. kiadás, 62-66. ezer. 812 p. Kiadói aranyozott műbőrkötés.
20391.

Rufpreis:
6 000 HUF

P. Soós István(szerk.): Kármelhegyi Rózsabimbók. Imádságos és énekes könyv. Bp., 1897, Athenaeum. Kiadói bársony kötés, réz kapocssal dobozban, jó állapotban.
20392.

Rufpreis:
5 000 HUF

Vittorino Facchinetti: X. Pius pápa lelke. Ford. és kiadta: Uzdóczy Zadravecz István O. F. M. püspök. Bp., 1935, Zadravecz István, (Vác, Kapisztrán-ny.) Átkötött félvászon-kötés, bélyegzéssel.
20393.

Rufpreis:
5 000 HUF

Conder, Eustace R[ogers]: Jézus élete. Segédkönyvül az evangéliumok czélja, összhangzása és chronológiájának tanulmányozásához. Angolból fordította: Fa István. A Szent Föld térképével. Budapest, 1884. Hornyánszky Viktor sajtója. [2] + III + [1] + 226 p. + 1 térkép (a Szent Föld dupla oldalas, határszínezett kőnyomatú térképe). Egyetlen magyar kiadás. Poss.: Mogyorósy Gyula. Díszes, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán festett címfelirattal, szép példány.
20394.

Rufpreis:
4 000 HUF

Farkas József: Bibliai földrajz iskolák és családok számára. Pest, 1870, Hornyánszky Viktor. Kiadói egészvászon kötés, fametszetű illusztrációkkal, kissé dohos, kopottas állapotban.
20395.

Rufpreis:
6 000 HUF

Giuseppe Silos: Vita Dis Gaetano Thiene Fondatore della Religione de' Chierici Regolari, descritta da D. Giuseppe Silos Bitontino della medesima religione. Dedicata all'illustrissima signora contessa D. Helena Visconti Borromea. Milano, 1671, Appresso Lodovico Monza, 8+368 p. Olasz nyelven. Korabeli egészpergamen-kötésben, kopott, foltos borítóval, a címlapon és az elülső kötéstábla belsején bejegyzésekkel, néhány kissé foltos lappal.
20396.

Rufpreis:
6 000 HUF

Eddy, Mary Baker [Glower, Mary Baker]:  Science and Health with key to the Scriptures. -- Wissenschaft und Gesundheit mit Schlüssel zur Heiligen Schrift.  Boston, 1914. Allison V. Stewart (The Plimpton Press, Norwood). [10] + [XII] (helyesen XXIII) + [1] + 599 (helyesen 1197) + [3] p.  Mary Baker Eddy (1821-1910) amerikai lelki vezető, egyházalapító. A kongregacionalista (újprotestáns) egyházban töltött fiatalkora után sokat betegeskedett, családja tanácsára vízkúrával majd mesmerista alapokon nyugvó gyógymódokkal is kísérletezett. Az 1860-as években érdeklődése a spiritizmus felé fordult, egyes vélemények szerint ebben az időben sikeres médiumként is működött. Személyes tragédiákat követően újabb betegségen esett át, melyből lábadozva a Szentírást tanulmányozta, véleménye szerint gyógyulását kizárólag olvasmányának köszönhette. 1875-ben jelent meg a Biblia szövegének bizonyos részeit spirituális, létszemléleti, életvezetési kommentárokkal ellátó dolgozata, egyben élete fő műve, amelyben új teológiát, lélektant és pedagógiát dolgoz ki. A magyarra a ,,Szentírás kulcsa a tudományhoz és egészséghez" címmel fordítható munkában elveti az anyag elvét, egyedüli létezőnek a Szellemet tekinti. A mű nyomán 1879-ben híveivel megalapította Krisztus Tudományos Egyházát, a számos amerikai újprotestáns felekezet legújabbikát; az egyház a mai napig létezik, és alapító szövegeként egyaránt tiszteli a Szentírást, illetve Mary Baker Eddy fenti művét. A munka az újabb kiadásokban sokat változott, az ezoterikusabb részletek egy része, illetve a keleti vallásokra való erőteljesebb utalások kikerültek belőle, ennek ellenére a mű a hagyományos teológiákhoz képest gnosztikus elméletekben ugyancsak bővelkedik. A szemlélődést, a tudományt és a gyógyítást szorgalmazó egyházalapítói szöveg erősen felemeli szavát a spiritizmus, a mesmerizmus és számos okkult gyakorlat ellen, számos helyen állást foglal kora tudományos, orvosi, biológiai, pszichológiai, fiziológiai, ismeretelméleti, pedagógiai, sőt zenei kérdéseiben: ami legalábbis különösnek tetszik egy egyházalapítónak bizonyuló szövegben, ám a szöveg értekező jellege jelentősen hozzájárult az új felekezet tudományosnak tekintett jellegéhez. Mary Baker Eddy további élete során megalapította a máig üzemelő Christian Science Monitor című periodikát, illetve irányította az egyház belső életét, ellenőrizte annak beavatási rítusait. Példányunk az 1914. évi angol-német bilingvis kiadásból származik.  A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés, az első előzéken könyvjegy.  Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, pávamintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
20397.

Rufpreis:
6 000 HUF

La Vie du Pape Clément XIV, (Ganganelli.) Hozzákötve: M. de Pontallard: Oraison Funebre du Pape Clémment XIV, (Ganganelli.) Paris-Fribourg, 1776-1775, Chez la Veuve Desaint-Chez B. L. Piller, 263+1+48 p. Fancia nyelven. Papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, laza fűzéssel.
20398.

Rufpreis:
4 000 HUF

Melcher Alajos: Levelek egy fiatal lelkészhez. I-II. köt. [Egy kötetben]. Ford.: Dr. Kiss János. Szeged, 1891, Bába Sándor-ny., XII+394 p., 2 sztl. lev.+ 333+(3) p. Aranyozott gerincű, festett egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, kissé koszos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, a címlapon tulajdonosi névbejegyzésekkel. + 1884 "Le coeur de sainte Gertrude" szentkép, hátoldalán kézzel írt sorokkal
20399.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF