Ivars Peterson: Mathematical Tourist. Snapshots of Modern Mathematics. New York, 1988, W. H. Freeman and Company. Angol nyelven. Kiadói keménykötésben, kiadói papír védőborítóval.
Burger Károly: Szülészeti műtéttan. Bp., én., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen apró sérülésekkel. + Kovács Ferenc: Gyakorlati és műtétes szülészet. Bp., 1936, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, laza fűzéssel.
Adolph Diesterweg: Diesterwegs populäre Himmelskunde und mathematische Geographie. Neu bearbeitet von M. Wilhelm Meyer unter Mitwirkung von B. Schwalbe. Hamburg, 1894, Henri Grand. 19., javított kiadás. Kiadói festett, szecessziós egészvászon-kötésben, kissé kopott gerinccel és kissé foltos borítóval, előzéklapon ajándékozási sorokkal, címképen és címlapon kisebb folttal, máskülönben jó állapotban.
Lampert, Kurt: Az édesvizek élete. Ford.: Entz Margit. A Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat LXXIV. kötete. Bp., 1904, K. M. Természettudományi Társulat, XXV+(1)+588+(4) p.+ 12 (litografált képtáblák, ebből 8 színes kromolitográfia, hártyapapírral) t. Szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé sérült, kopottas borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, helyenként lapszéli ázásnyomokkal, foltokkal.