Klimkó Dezső: Az általános érzéstelenítés. Bakay Lajos előszavával. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat CXXXIII. köt. Bp., 1933, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, 131 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Semmelweis [Ignác Fülöp], Ignaz Philipp Die Aetiologie, der Begriff und die Prophylaxis des Kindbettfiebers. [Miniatűr hasonmás kiadás.] [Budapest, 1968. Budapesti Orvostudományi Egyetem]. VI + 543 + [1] p. Egyetlen miniatűr kiadás. Semmelweis Ignác gyermekágyi lázról írt főműve első kiadásának miniatűr hasonmás-kiadását az indokolta, hogy a Budapesti Orvostudományi Egyetem - alapítása 200. évfordulóján - felvette Semmelweis nevét. (A kötetben nem található impresszumadatok az OSZK katalógusából származnak.) Bibliapapíron. Fűzve, kiadói vászonborítóban, az első fedőborítón az eredeti borító felragasztott hasonmása. Részben felvágatlan, jó példány.