Bücher: Naturwissenschaft, Medizin

Zahl der Lose: 76

Szasz, Thomas: Szertartásos kémia. Drogmitológiák. DEDIKÁLT! Bp., 2001, Új Mandátum Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20085.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Koch, R[obert] - Flügge, C[arl] (herausg.): Zeitschrift für Hygiene und Infectionskrankheiten. Herausgegeben von R. Koch und C. Flügge. Achtunddreissigster Band. Mit zahlreichen Abbildungen im Text und sechs Tafeln. [Lipcse] Leipzig, 1901. Verlag von Veit und Comp (Druck von Metzger und Wittig). [4] + 499 + [1] p. + 6 t. (hártyapapírral védett táblák, 2 kihajtható, ebből egy színes). Robert Koch (1843-1910) német mikrobiológus és Carl Georg Flügge (1847-1923) bakteriológus együtt szerkesztették a nemzetközi hírű orvosi folyóiratot, a tuberkulózis, a kolera elleni védekezésben kulcsszerepet játszó ,,Zeitschrift für Hygiene und Infectionskrankheiten" című szaklapot. Az alapos bibliográfiával záruló tanulmányokból álló kötetet oldalszámozáson belül számos táblázat és néhány szövegközti ábra kíséri. Néhány oldalon aláhúzások, szövegkiemelések, a címoldalon apró, halvány foltosság. Aranyozott, álbordázott, kissé hiányos gerincű, enyhén sérült korabeli félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.
20086.

Rufpreis:
4 000 HUF

Völgyesi Ferenc:  Férfi lélek, női lélek. A yang-yin elv a természetben. Orvosok és orvostanhallgatók számára.  Budapest, (1943). Vörösváry Kiadóvállalat (Antiqua Rt. ny.) 432 p. + 37 t. (32 kétoldalas, 5 színes); [433]-901 + [3] p. + 25 t. (22 kétoldalas, 3 színes).  Völgyesi Ferenc (1895-1967) orvos, katonaorvos, idegorvos, nemzetközi hírű hipnotizőr, korabeli híresség. Oldalszámozáson belül szövegközti rajzokkal is gazdagon illusztrált munkája emlékezetes bevezetést nyújt a jellemtanba, karakterológiába és annak évszázados kultúrtörténetébe az ókortól a pszichoanalitikai elméletekig. Hosszasan foglalkozik a hisztéria és a neuraszténia jelenségeivel, a pszichoaktív és pszichopasszív [!] állapotokkal, illetve kísérletet tesz a női és férfi személyiségjegyek tipológiájára, sőt egyes népcsoportok karakterológiai jellemzésére is. A kultúrtörténeti kitérőkkel, és a szerző hatalmas praxisából és olvasmányanyagából származó anekdotákkal vegyített munka egyes vélemények szerint mozaikszerű szerkesztése és hipnózissal kapcsolatos elméletei miatt nem tekinthető tudományos munkának. Példányunk mindkét kötetének fűzése meglazult, első kötetünk 16. íve kétszer szerepel, 3. íve hiányzik.  Egységes, illusztrált, feliratozott, enyhén foltos, enyhén sérült kiadói félvászon kötésben.
20087.

Rufpreis:
4 000 HUF

20088.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

20089.

Rufpreis:
5 000 HUF

20090.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Br. Krafft-Ebing Rikhárd: A törvényszéki elmekórtan tankönyve. Bp., 1885, MTA. Kiadói egészvászon kötés, sérült gerinc, viseltes állapotban.
20091.

Rufpreis:
3 000 HUF

Weninger Antal:  Szellem és egészség - A gyógyítóművészet új irányai - Orvos a lélekért. [Három kötetbe kötve.]  Budapest, (1941). Vörösváry Könyvkiadóvállalat (K. J. nyomda - Pesti Lloyd-Társulat ny.) 168 p.; 152 p.; 166 + [2] p.  Weninger Antal (1902-1993) orvos, újságíró, a jóga honi népszerűsítője, az első magyar jógakönyv szerzője. A három kötet a szerző napilapokban megjelenő orvostörténeti, kultúrtörténeti, népegészségügyi cikkeiből áll össze. A pszichoszomatikus betegségek szakértőjeként és a természetes gyógymódok híveként Weninger Antal a test és lélek harmóniájából származtatja az egészséget. Néhány cikke az 1930-as évek végétől hazánkban is népszerűvé váló jógát méltatja, más cikkeiben az étkezés és életmód reformjára hívja fel a figyelmet. A Magyar Nemzet napilap ,,Szellemi honvédelem" rovatának munkatársaként írt cikkei a német eugenetikai irányzattal szemben foglalnak állást.  Egységes, aranyozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
20092.

Rufpreis:
3 000 HUF

2 db orvosi könyv, egyik dedikált: John Chambers: Echocardiography in primary care. New York, 1996, Parthenon. Kiadói kartonált papírkötésben. + János Strausz, Zsolt Pápai, Barna Szima: Bronchoscopic Aspects of Human Lung Diseases. Az egyik szerző, Szima Barna által DEDIKÁLT! Bp., 1996, Zyma. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborítóval.
20093.

Rufpreis:
2 800 HUF

20094.

Rufpreis:
3 000 HUF

Palik P.: Adatok a Veresegyházi tó algaflórájához. Különlenyomat az Index Horti Botanici 1934. évi füzetéből. Pécs, 1934, Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda R.T., 27+(1) p. Egészoldalas ábrákkal illusztrálva. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé foltos, a fűzéstől elvált borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel. Rendkívül ritka, aukción még nem szerepelt!
20095.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Dr. Beke Manó: Számtan a népiskolák V. és VI. osztályának. Bp., é.n. (cca 1915), M. Kir. Tud.-Egyetemi Könyvnyomda, 127+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
20096.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF