Schirilla György: Az élet patikája. (DEDIKÁLT). Bp., 1990, HungariaSport. Kiadói papírkötés. A szerző, Schirilla György (1939-1999) szupermaratonista, hosszútávúszó, kerékpárversenyző által DEDIKÁLT példány.
N. I. Kovalev: Russkaya kulinariya. (Orosz gasztronómia). Moszkva, 1972, Izdatelstvo Ekonomika. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Orosz nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
Kovács István Győző: Az ízletes diéta szakácskönyve. Összeáll.: - -. Bp., én., Hungária. Kiadói papírkötés, szakadt, kopott, foltos borítóval, a könyvtest elvált a borítótól.
Iszlai Zoltán: A fehér asztaltól a sárga földig. Nevető gasztronómia. (DEDIKÁLT). Bp., 1987, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. A borító és az illusztrációk Sajdik Ferenc munkái. Kiadói papírkötés. A szerző, Iszlai Zoltán (1933-2022) József Attila-díjas költő, író, műkritikus által DEDIKÁLT példány.
Dr. Tarján Róbert: Diétás szakácskönyv. Bp., 1957, Kossuth. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, foltos, kopott borítóval, belül túlnyomórészt jó állapotban.