Király Elemér - Zsigmond Ferenc: Borkezelés. Károlyi Szövetkezeti Könyvtár 13. szám. Bp., 1944, Magyar Szövetkezeti Liga. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel és kötéssel.
Tájjellegü recepturák a középkortól a legujabb korig. Gyüjtötte és összeáll.: A Savária Gasztronómiai Társaság, Szombathely. H.n., é.n., magánkiadás. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes címlappal.
Spangenberg, E.: Praktische Erdbeerkultur. Anleitung zur Anlage und Pflege von Erdbeerpflanzungen sowie Ernte, Verpackung Versand und Verwertung der Früchte von - - . Frankfurt a. d. Oder, 1911, Königlichen Hofbuchdruckerei Trowitzsch & Sohn, VIII+144 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopottas borítóval, helyenként kis lapszéli ázásnyomokkal.
A magyar mezőgazdasági szakirodalom könyvészete (1831-1867). A magyar gazdasági szakirodalom könyvészete III. köt. Szerk.: S. Szabó Ferenc. Bp., 1956, Mezőgazdasági Múzeum, 659+(1) p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval. Megjelent 1100 példányban.
[Magyar Elek]: Az ínyesmester nagy szakácskönyve. Bp., 1955, Műszaki Könyvkiadó, 524 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, laza kötéssel, a hátsó borítón sérüléssel.
Eileen Reece: French Cooking. London, 1978, Andre Deutsch. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A föld ajándéka sorozat 2 kötete: Gomba.; Paradicsom. A legjobb receptek - vásárlási tanácsok. Bp., 1989, Officina Nova. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, az egyik kötet gerincén kisebb sérüléssel.
Tanyacsárda 25. A recepteket írta és az ételeket készítette: Garaczi János és Heródek János. Szerk.: Garaczi Marianna. Lajosmizse, 1998, Tanyacsárda Kft. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.