cca 1860 Alexandra dán hercegnő kutyával (későbbi brit királyné), keményhátú fotó Ghémar Freres brüsszeli műterméből. Korabeli paszpartun. Kissé foltos. 10,5x6 cm
Nyáregyházi Nyáry nemesi család 6 tagjáról, régi festmények után készült fotókból álló tabló: Nyáry Ignác, Nyáry Antal, Kubinyi András és nejei. Feltehetően XX. első fele. Üveg mögött, üveg bal alsó sarkában törött. 9×12 cm.
Vedres Márk (1870-1961) szobrászművész Élmunkás téri műtermében emléksorokat ír Simon Gy. Ferenc (1930-2008) újságíró emlékkönyvébe. Gajdár Pál 1958. júliusi felvétele. Vintázs, zselatinos ezüst nagyítás, mérete: 206x170 mm. A kép egy 301x431 mm-es, félbehajtott kartonlapra ragasztva. A szobrász Münchenben Hollósy Simon magániskolájában kezdte, majd Párizsban tanult a Julian Akadémián. A Nyolcak csoport tagja, kezdetben a kubizmus jegyében alkotott, később alakult ki sajátos, egyéni stílusa. Művei a Magyar Nemzeti Galériában, ezen kívül Firenzében, Svájcban és az Egyesült Államok múzeumaiban is megtalálhatók. Gajdár Pál fényképész az 1940-es évektől termelési riportok fotográfusa, 1956 után változatos műfajú periodikák, így a Magyar Ifjúság folyóiratban is az interjúkészítő, kulturális rovatvezető Simon Gy. Ferenc munkatársa volt. A kép alján Simon Gy. Ferenc gyűjteményi bélyegzésével.
Márffy Ödön (1878-1959) festőművész Vörös-kék sálas önarckép című festményét mutatja be Simon Gy. Ferenc (1930-2008) újságírónak saját műtermében, 1958. július 15-én. Csuzi Zsuzsa felvétele. Vintázs, zselatinos ezüst nagyítás, méretük 116x177 mm, illetve 82x117 mm.A felvételek egy 305x431 mm-es, félbehajtott kartonlapra ragasztva. A karton belső oldalán Simon Gy. Ferenc tollal írott megjegyzése a képek keletkezésével kapcsolatban: ,,A felső képről készült reprodukció megjelent a ,,Történetek a művészettörténetből" című könyvemben (Népművészeti Propaganda Iroda, é. n.). Simon Gy. Ferenc, Budapest, 1981. 10. 07." Márffy Ödön a XX. századi magyar festészet meghatározó alakja, a magyar posztimpresszionista festészet kulcsfigurája. Párizsban a Julian Akadémián tanult, 1907-től állítják ki műveit hazánkban. A modernista Nyolcak tagja volt. Csuzi Zsuzsa autodidakta fotográfus a Magyar Ifjúság munkatársa volt: gépírónőből vált fotográfussá. Később is ifjúsági lapok grafikai munkatársa. A fényképek alatt a kartonon Simon Gy. Ferenc gyűjteményi bélyegzésével.
Dániel Kornél Miklós (1923-2002) festő, grafikus munka közben, műtermében készült álló portréja, háttérben a művész két elkészült festményével, előtérben ecseteivel. Kovács Gyula MTI-fotográfus felvétele. Készült: Zebegény, 1969 körül. Vintázs, zselatinos ezüst nagyítás, mérete: 91x120 mm. Dániel Kornél Miklós a Képzőművészeti Főiskolán végzett 1949-ben. Mesterei: Berény Róbert, Pór Bertalan. A zebegényi Szőnyi István Képzőművészeti Szabadiskola megalapítójaként vált ismertté. Több évtizeden át működött a szabadiskolában, 1968-tól szervezési, 1993-tól művészeti igazgatóként. 1970-ben egyéni kiállítása volt a kanadai St. Thomasban. Művei megtalálhatók a Magyar Nemzeti Galéria, a szentendrei és a váci múzeum gyűjteményében. A felvétel hátán géppel írt szöveg. MTI Fotó - Kovács Gyula felvétele. Jó állapotú lap, paszpartuban.
Vértes Marcell (1895-1961) festőművész, grafikus margitszigeti vendéglőben ülő portréja, a hazalátogatása alkalmából Simon Gy. Ferenc (1930-2008) újságírónak adott interjú szünetében. Csuzi Zsuzsa 1960. május 18-i felvétele. Vintázs, zselatinos ezüst nagyítás, mérete: 96x136 mm. A kép egy 305x431 mm-es, félbehajtott kartonlapra ragasztva. Vértes Marcell festő és grafikus a Főiskolán Ferenczy Károly növendéke volt, később Párizsban képezte tovább magát. Ő készítette Karinthy Frigyes Tanár úr kérem című kötetének nagysikerű rajzait. A Tanácsköztársaság bukása után Párizsba emigrált, hírnevét a Devambes-Galériában, 1925-ben rendezett kiállításon bemutatott, a párizsi éjszakai életet ábrázoló grafikái alapozták meg. 1960-ban budapesti kiállítása alkalmából hazalátogatott, a fénykép is ekkor készült. Csuzi Zsuzsa autodidakta fotográfus a Magyar Ifjúság munkatársa volt: gépírónőből vált fotográfussá. Később is ifjúsági lapok grafikai munkatársa. A fénykép alatt a kartonon Simon Gy. Ferenc gyűjteményi bélyegzésével.
Boldizsár Iván és Josef von Ferenczy, feltehetően 1988-ban Bécsben, Az ellentétek párbeszéde c. rendezvényen, fotó, hátoldalán Johann Klinger bécsi fényképész pecsétjével jelzett, 20x25,5 cm