cca 1910-1930 Bp. VIII., Mária Terézia-téri iskola (ma Horváth Mihály tér, Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium), nyomat, falra akasztható keretben, 13,5x9 cm
Némethy Károly: Városközi diplomácia és Budapest székesfőváros a külfölddel való érintkezésben. Kővágó József polgármester előszavával. Írta és összeállította: Némethy Károly. Budapest, 1947. (Budapest Székesfőváros Irodalmi és Művészeti Intézete - Budapest székesfőváros háziny.) (XIII + [3] + 167 + [1] p. Egyetlen kiadás. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés: ,,Vincze István. 949. III. 4.'' A koalíciós idők végén írt tanulmánykötet a főváros külfölddel való kapcsolatrendszerének témáját boncolja. Az önkormányzatiság és az önálló diplomácia kérdésköre hamarosan véglegesen lekerült a napirendről, miként a városközi diplomácia feladataira kiszemelt munkatársaival kapcsolatban megírt kritériumrendszert (nyelvtudás, általános műveltség, igazmondás, nyugalom és türelem, szerénység és jó modor, jó alaptermészet és megjelenés, egészséges fizikum, sportolás, anyagi függetlenség) is felváltotta egy döntően más szempontrendszer. A munka függelékként diplomáciatörténetet is közöl, illetve régi külföldi utazók Pestről írt beszámolóiból is szemezget. Poss.: Vincze István. [Vincze István (1922-1982) néprajztudós, 1955-től a Néprajzi Múzeum munkatársa, 1980-től osztályvezetője. Főként szőlészet- és borászattörténettel foglalkozott.] Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.
1934-1939 Budapest székesfőváros statisztikai zsebkönyve (2 db). Szerk.: Dr. Illyefalvi I. Lajos. Bp., 1934-1939, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala, 571+(5) p.; 457+(3) p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes állapotban, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példányok.
Buda és Pest fürdőinek és gyógyforrásainak irodalma. A Fővárosi Nyilvános Könyvtár Budapesti Gyűjteményének bibliográfiai munkálatai II. Bp., 1933, (Székesfővárosi Házinyomda), XV+(1)+83 p. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti papírborító bekötve, néhány kissé szakadt lappal.