Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 52

Kornis Gyula: A lelki élet. I-II. köt. [3 kötetben teljes]. Bp., 1917-1918, MTA, 2 sztl. lev.+ 391 p.; 2 sztl. lev.+ 464 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon- / félvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal, ex libris-szel, a II. kötet kissé kopott borítóval.
20278.

Rufpreis:
2 000 HUF

Jászi Oszkár: A történelmi materializmus állambölcselete. Bp., 1908, Grill Károly. 2. kiadás. Kopott kiadói vászonkötés, ceruzás beírásokkal.
20279.

Rufpreis:
1 000 HUF

Max Nordau: Die conventionellen Lügen der Kulturmenschheit. Lipcse, é.n. (1910 k.), B. Elischer Nachfolger. Német nyelven. 62. és 63. ezer. Kiadói Jugendstil (szecessziós) egészvászon-kötés, festett felső lapélekkel, gerincen és borítón apró kopásnyomokkal, előzéklapokon és címlapon régi intézmény bélyegzővel, volt könyvtári példány, jó állapotban.
20280.

Rufpreis:
2 000 HUF

Ular, Alexander: Die Politik - Untersuchungen über die völkerpsychologischen Bedingungen gesellschaftlicher Organisation. Die Gesellschaft. Sammlung sozialpsychologischer Monographien, herausgegeben von Martin Buber. Frankfurt a.M., é.n., Rütten & Loening. Német nyelven. Kiadói keménykötés, festett felső lapélekkel, borítón apró kopásnyomokkal és ceruzás felirattal.
20281.

Rufpreis:
2 000 HUF

Nagy Olga: A táltos törvénye. Népmese és esztétikum. Bukarest, 1978, Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés. A szerzőről szóló cikkel.
20282.

Rufpreis:
1 600 HUF

20283.

Rufpreis:
1 200 HUF

Kozári Gyula: Comte, a positivismus és evolucio. (Ismertetés és kritika.) I. kötet- (Korunk bölcselete második rendkívül megbővített, teljesen átdolgozott és megjavított kiadása.) Nagyvárad, 1905, Ifj. Nagel Otto,(Sebő Imre-ny.), 6+VI+2+222+5 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, ceruzás aláhúzásokkal.
20284.

Rufpreis:
700 HUF
1,90
2,19

Stein Lajos (szerk.): A társadalom. Az emberiség művelődésének és gazdasági életének fejlődése. II. rész. A Műveltség Könyvtára. Bp., [1908], Athenaeum, 3 sztl. lev.+ 386-707 p.+ 8 t. (ebből egy színes, egy duplaoldalas). Szövegközi és egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói dombornyomott, szecessziós egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, az egyik tábla hiányos.
20285.

Rufpreis:
1 000 HUF

Lubrich Ágost, garamszeghi: Neveléstudomány. I. köt.: Általános neveléstan. Bp., 1878, Hunyadi Mátyás-ny., 404 p. Harmadik kiadás. Korabeli félvászon-kötésben, sérült, javított címlappal, néhány sérült lappal, tulajdonosi bejegyzéssel, régi intézményi bélyegzővel.
20286.

Rufpreis:
1 800 HUF

Vincze László, Vincze Flóra: A gyermeki világkép problémája a gyermeklélektanban. Bp., 1959, Tankönyvkiadó. Megjelent 1000 példányban. Kiadói papírkötésben, kissé foltos és elszíneződött borítóval, volt könyvtári példány.
20288.

Rufpreis:
1 200 HUF

Rostás-Farkas György - Karsai Ervin: A cigányok története. Pest Megyei Füzetek I. Bp., 1990, Pest Megyei Tanács VB. Cigányügyi Koordinációs Bizottsága. Kiadói tűzött papírkötés, kissé koszos.
20289.

Rufpreis:
1 800 HUF

Papp Jenő: A mai Magyarország erkölcsrajza. Korunk kritikája 1918-1933. Bp., 1934, Káldor (Világosság-ny.), 276 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, néhány kissé sérült lappal, az elülső szennylap kijár.
20290.

Rufpreis:
1 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF