Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 52

Freud, Sigmund A mindennapi élet pszichopatológiája. (Az elfelejtés, elszólás, elírás, babona és tévedés.) Fordította Takács Mária. Propaganda kiadás. Wien-Budapest, [1932]. Internationaler Psychoanalytischer Verlag - Somló Béla (Buchdruckerei Elbemühl A.-G., Wien). 281 + [7] p. Egyedül jogosított magyar kiadás. A kötet először 1923-ban jelent meg magyarul, szintén Ferenczi Sándor és Storfer A. József sajtó alá rendezésében. Az első előzéken Farkas Ferenc (1903-1966), a Nemzeti Parasztpárt politikusának könyvjegye. (Sigmund Freud összegyűjtött művei. II. kötet.) Kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20266.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kosutány István: Tudományos gyakorlati kéz-tan. Diagnózis és prognózis a kézből. Orvosok, tanítók, szülők, ábrázoló művészek és művelt laikusok számára. 316, a szerző által rajzolt ábrával. Budapest, 1937. Székely Nyomda és Könyvkiadó Vállalat. 224 p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül számos szövegközti rajzzal illusztrált lélekbúvárlati kiadvány, mely egyértelmű összefüggéseket sejtet az egyén kézformája, kéz-arányai valamint személyisége, vérmérséklete és pályaorientációja között. A piaci siker miatt a szerző öt évvel később megjelentette a munka második, bővített kiadását. A tartalomjegyzék oldalán, az utolsó nyomtatott oldalon és az első borítófedélen régi tulajdonosi bejegyzés. Fűzve, enyhén sérült, illusztrált kiadói borítóban, az első borítón alternatív címfelirat: ,,A kézvonalak titka. Gyakorlati diagnózis és prognózis a gyermek és felnőtt életkilátásairól 316 ábrával".
20267.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kis János: A politika mint erkölcsi probléma. (Dedikált.) (Budapest, 2004). (Irodalom Kft. - Mester Nyomda). 365 + [1] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Szentpéteri Nagy Richárdnak baráti üdvözlettel Kis János 2004. június 23-án". Kis János filozófus gyakorlati filozófiai értekezése politika és morál viszonyát feszegeti, számos kisebb esettanulmánnyal. A rendszerváltás óta a liberális politika egyik teoretikusának számító közíró és politikus 2002-ben, pártja ismételt kormányra kerülésének évében végleg felhagyott a politika napi gyakorlatával. Prov.: Szentpéteri Nagy Richard. [Szentpéteri Nagy Richard alkotmányjogász, 1999-2010 között kormányzati és önkormányzati intézmények tanácsadója, később a Corvinus Egyetem, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatója, politikai elemző, valamint költő.] Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
20268.

Rufpreis:
3 000 HUF

Györffy István: A szilaj pásztorok. Benyovszky István ötven rajzával. A magyar föld és népe 2. Karczag, 1928., Debreceni Egyetem Földrajzi Intézete, 46 p. + XVI t. Kiadói papírkötés, kijáró lapokkal, szétvált könyvtesttel, a borítón kis szakadással.
20269.

Rufpreis:
2 800 HUF

20270.

Rufpreis:
4 000 HUF

Liszka József (szerk.) Szolgálatban, Folklorisztikai tanulmányok a 70 esztendős Ág Tibor tiszteletére. L. Juhász Ilona közreműködésével szerkesztette Liszka József. (Számozott, dedikált.) Dunaszerdahely, 1998. Lilium Aurum (AZ Print, Érsekújvár). 130 + [2] p. Egyetlen kiadás. Összesen 150 példányban megjelent kötet sorszámozott példánya. Sorszáma: 95. Dedikált: ,,Kelemen Gertrudnak szeretettel Ág Tibor". A tartalomból: L. Juhász Ilona: Ág Tibor népzenei tárgyú publikációinak jegyzéke - Demeter Izabella: Népi gyógyítás a történeti Hont vármegye néhány községében - Liszka József: Katicabogár-röptetőink nemzetközi párhuzamai és értelmezési kísérletük - Lukács László: Történeti mondák az ozorai diadalról - Voigt Vilmos: A határoktól az európai egységig a népi kultúra kutatásában. A kötetben elhelyezve az Ág Tibor néprajztudós 70. születésnapja alkalmából tartott ünnepi fogadás meghívójának egyleveles nyomtatványa. (Notitia historico-ethnologico, 1 . kötet.) Prov: Kelemen Gertrud. [Kelemen Gertrúd kulturális diplomata, a Prágai Magyar Intézet igazgatója, később lendvai magyar főkonzul.] Aranyozott kiadói nyl-kötésben. Jó példány.
20271.

Rufpreis:
3 000 HUF

20272.

Rufpreis:
3 000 HUF

Sülleborn , G. G.: Die Politick des Artistoteles. Übersetzt von Christian Garve. Herausgegeben mit Anmerkungen und Abhandlungen von - - . I-III. köt. Wien-Prag, 1803, Franz Haas. Mindhárom kötetben rézmetszetű címképpel, Blaschke János (1763-1833) és Martin Pöltzel (1776-?) munkái. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, viseltes állapotban, az I. kötetben a brassói Miller család (erdélyi szász eredetű nemesi család) címeres ex libris-szével.
20273.

Rufpreis:
3 000 HUF

Schmidt József: Az ind filozófia. Szabad Iskola IX. köt. Bp., 1922., Genius. Kiadói papírkötés, foltos borítóval és lapokkal.
20274.

Rufpreis:
2 400 HUF

1911-1918 Magyar Társadalomtudományi Szemle. 15 db szórvány szám.. Szerk.: Angyal Pál, Apáthy István, Szemenyei Kornél. Bp., 1911-1918., Pesti Könyvnyomda Rt. Kiadói papírborítókkal
20275.

Rufpreis:
3 000 HUF

Wundt Vilmos: A lélektan alapvonalai. Ford.: Rácz Lajos. Bp., 1898., Franklin, 312 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a címlapon régi intézményi bélyegzésekkel.
20276.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bitter István - Rihmer Zoltán: Gyakorlati pszichofarmakológia.  A szerző, Bitter István (1949-) az MTA doktora, a Semmelweis Egyetem Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika egyetemi tanára és korábbi igazgatója által DEDIKÁLT példány! Bp., 1989., Műszaki. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
20277.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF