Heinrich von Sybel:Geschichte der Revolutionszeit von 1789 bis 1795. II. és III. kötet. Düsseldorf, 1877. Bubbeus. 462 p; 506p. Korabeli, aranyozott félbőr kötésben. III, kötet hátsó borítón kis sérüléssel, néhány foltos lappal, gerincen kopással. ./ Contemporary, gilded half-leather binding. III, volume with a small damage on the back cover, a few stained pages, wear on the spine. .
Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata. 1923 . teljes évfolyam 2 db száma: I. évf 1-2., 3-4 szám, 1 . Szerk. Csánki Dezső, Bp. 1923, Magyar Országos Levéltár..Egészvászon kötésben eredeti borítók a végére kötve
Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata. 1942-1945. 20-23. évfolyam. Szerk. Sinkovics István. Bp. 1942-1945, Magyar Országos Levéltár. IV, 424 l. Kiadói papírborítóban,apró sérüléssel. felvágatlan példány.
Horváth István - Heltai András: A magyar-német játszma. Emlékezés és dokumentumok. (Dedikált.) (Budapest, 2015). Corvina Kiadó (Szekszárdi Nyomda Kft.) 311 + [1] p. + 12 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Opotzky Istvánnak, a régi együtt töltött évek emlékére; szeretettel ajánlom e könyvet történelmünk ezen izgalmas időszakáról. Barátsággal, Horváth István. 2016 november''. Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, bonni nagykövet 1984-1991 között. A volt nagykövettel készített nagyinterjú a rendszerváltozáshoz vezető folyamatot a maga gazdaságpolitikai, belpolitikai és diplomáciai összetettségében érzékelteti. Kötetünk második része számos ,,szigorúan titkos'' besorolású levelet közöl, melyek a szovjet szövetségi rendszerben élő, de gazdasági válságba jutott Magyarország óvatos nyugati nyitásának témájában születtek, de kiemelt érdekességűnek mondható a rendszerváltást közvetlenül megelőző, belpolitikai természetű Antall József-Grósz Károly levélváltás is. Prov.: Opotzky István, a bonni magyar nagykövetség főszakácsa. Kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
4 db II. világháborúval kapcsolatos, angol nyelvű könyv: Norman Rich: Hitler's War Aims. Ideology, the Nazi State, and the Course of Expansion.; Norman Davies: Europe at War 1939-1945.; Peter Batty: The House of Krupp.; Filip Müller: Eyewitness Auschwitz. Three Years in the Gas Chambers. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.