Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 305

19625.

Rufpreis:
6 000 HUF

19626.

Rufpreis:
4 000 HUF

19627.

Rufpreis:
2 400 HUF

Erdei K.-Keveházi K. (szerk.): Ecsedi Báthory István meditációi Budapest, 1984 MTA. 312. Kiadói papírborítóval 800 pld!
19629.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

19630.

Rufpreis:
2 400 HUF

Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata. 1923 . teljes évfolyam 2 db száma: I. évf 1-2., 3-4 szám, 1 . Szerk. Csánki Dezső, Bp. 1923, Magyar Országos Levéltár..Egészvászon kötésben eredeti borítók a végére kötve
19631.

Rufpreis:
2 400 HUF

11 db különböző kis nyomtatvány. könyv, különlenyomat, Történelmi, vallási, helytörténeti témában
19632.

Rufpreis:
2 400 HUF

Rákóczi emlékkönyv halálának kétszázéves fordulójára. I-II. kötet. Szerk.: Lukinich Imre. Gróf Mikes János előszavával. Bp., [1935], Franklin-Társulat. Szövegközi és egészoldalas képekkel illusztrálva, színes reprodukciókkal, facsimile mellékletekkel. Kiadói egészvászon-kötés, hiányzó gerincekkel pecsételt ex librissel
19633.

Rufpreis:
2 400 HUF

19634.

Rufpreis:
3 000 HUF

Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata. 1942-1945. 20-23. évfolyam. Szerk. Sinkovics István. Bp. 1942-1945, Magyar Országos Levéltár. IV, 424 l. Kiadói papírborítóban,apró sérüléssel. felvágatlan példány.
19635.

Rufpreis:
3 000 HUF

Horváth István - Heltai András: A magyar-német játszma. Emlékezés és dokumentumok. (Dedikált.) (Budapest, 2015). Corvina Kiadó (Szekszárdi Nyomda Kft.) 311 + [1] p. + 12 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Opotzky Istvánnak, a régi együtt töltött évek emlékére; szeretettel ajánlom e könyvet történelmünk ezen izgalmas időszakáról. Barátsággal, Horváth István. 2016 november''. Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, bonni nagykövet 1984-1991 között. A volt nagykövettel készített nagyinterjú a rendszerváltozáshoz vezető folyamatot a maga gazdaságpolitikai, belpolitikai és diplomáciai összetettségében érzékelteti. Kötetünk második része számos ,,szigorúan titkos'' besorolású levelet közöl, melyek a szovjet szövetségi rendszerben élő, de gazdasági válságba jutott Magyarország óvatos nyugati nyitásának témájában születtek, de kiemelt érdekességűnek mondható a rendszerváltást közvetlenül megelőző, belpolitikai természetű Antall József-Grósz Károly levélváltás is. Prov.: Opotzky István, a bonni magyar nagykövetség főszakácsa. Kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
19636.

Rufpreis:
2 400 HUF

4 db II. világháborúval kapcsolatos, angol nyelvű könyv: Norman Rich: Hitler's War Aims. Ideology, the Nazi State, and the Course of Expansion.; Norman Davies: Europe at War 1939-1945.; Peter Batty: The House of Krupp.; Filip Müller: Eyewitness Auschwitz. Three Years in the Gas Chambers. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
19637.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF