Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 305

Bartha Antal: I. István király. [Ismertető füzet]  Bp., 1983. Hazafias Népfront Országos Tanácsa (Petőfi Nyomda, Kecskemét). 14 + (1) p. .
19600.

Rufpreis:
1 400 HUF

Inczédi Pál naplója 1660-1697. - Késmárki Névtelen nemes naplója 1682-1683. - Szakál Ferencz naplója 1698-1718. - Vizaknai Briccius György naplója 1693-1717. Jegyzetekkel és oklevéltárral ellátva Kiadják Szabó Károly és Szilágyi Sándor. Pest, 1860. Pfeifer Ferdinánd. [4] + 131 p. Történeti emlékek a Magyar Nép községi és magán életéből. II. kötet. Modern, keménytáblás papírkötésben, az eredeti papírboríték részben felhasználva, kissé foltos lapokkal
19601.

Rufpreis:
8 000 HUF

Adriano Capelli: Lexicon Abbreviaturarum. Wörterbuch lateinischer und italienischer Abkürzungen, wie sie in Urkunden und Handschriften besonders des Mittelalters gebräuchlich sind, dargestellt in über 14000 Holzschnittzeichen. Lipcse, 1928, Weber. 2. kiadás. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötésben, hátsó szennylap feltehetően hiányzik, máskülönben jó állapotban..
19602.

Rufpreis:
4 000 HUF

Gulyás Pál szerk: Magyar életrajzi lexikon. Szinnyei József: Magyar írók élete és munkái kiegészítő sorozata. Bp., 1926.1 kötet 1-4 füzetek. Aáchs-Anker. Fűzve, kiadói papírborítóval, sérülésekkel
19603.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Juhász Attila: Remeg a Föld és az ember. Arad, 1940. ,,Vasárnap'' irodalmi és nyomdai műintézet. 48 p. + 1 térkép (kihajtható). Juhász Attila földtani témájú ismeretterjesztő írása a Romániát 1940 novemberében megrázó földrengések alkalmából készült, oldalszámozáson belül fényképekkel és ábrákkal illusztrálva. A földrengéssorozat legjelentősebb rengése 1940. november 20-án történt, Bukarestben és a Regátban jelentős károkat okozott, de érezhető volt még Orsovánál és Erdélyben is. Színes, illusztrált, enyhén sérült, kissé foltos kiadói borítóban, első borítólapján az ár felülragasztásával.
19605.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

19606.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

19607.

Rufpreis:
2 400 HUF

19608.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Fáy András: Adatok Magyarország bővebb ismertetésére. (Hasonmás.) (Budapest, 1943. Első Magyar Általános Biztosító Társaság - Posner Grafikai Műintézet Rt.) [6] + 88 p. + 7 t. (kihajtható népesedési táblák). Fáy András (1786-1864) reformkori nemzetgazda (közgazdász), író, a nemzet mindenese az 1840-es években tett javaslatot egy életbiztosító alapítására, azonban belátta, hogy az intézmény felállítását komoly kutatásoknak kell megelőznie. A mintegy tíz évnyi adatgyűjtést követően ebben a munkában egy másfél milliós tömeget felmérő népesedési (születési és halálozási) minta alapján hat osztályba sorolja Magyarország településeit. A hazai statisztikai felmérés egyik fontos alapozó művének hasonmás kiadása. Fűzve, keretdíszes kiadói borítóban. Jó példány.
19609.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

19610.

Rufpreis:
4 000 HUF

Dr. Balanyi György: Világpolitika. A világtörténet legújabb fejezete (1871-1914). Kultura és Tudomány. Bp., 1918, Franklin-Társulat, 274 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, ex libris-szel.
19611.

Rufpreis:
1 400 HUF

Blaskovich Lajos:  Őshaza és Kőrösi Csoma Sándor célja. Kőrösi Csoma Sándor halálának 100. évfordulóján. [Budapest], (1942). Stádium Sajtóvállalat Rt. 1 t. (címkép) + 230 p. + 7 t. Első kiadás. Blaskovich Lajos őstörténeti tanulmányában a hun-magyar rokonság mellett érvel, illetve méltatja a hunok történelemformáló erejét. Őstörténeti munkánk a Pilis-hegység őstörténeti kultuszának egyik első kidolgozása. Az előzékeken, az első nyomtatott oldalon és a címoldalon régi tulajdonosi bélyegzések. Néhány oldalon aláhúzások. Illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
19612.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF