Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 305

Utazás külföldön. Válogatás Szemere Bertalan nyugat-európai útinaplójából. Vál., szerk., a jegyzeteket és az utószót írta: Steinert Ágota. Bp., 1983, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban.
19528.

Rufpreis:
1 600 HUF

II. Rákóczi Ferenc ajánló bibliográfia 1976-84. Salgótarján 1985. 23p. Papírborítóval.
19529.

Rufpreis:
1 800 HUF

Nemzetközi Szerződések 1-3. Összeállította és fordította Horváth Jenő Bp., 1921 Magy. Külügyi Társaság kiadványai. Nemzetközi Jogi Osztály. 1. Az 1815-iki statusquo megalkotása 1809-1925, 2: Anglia és a Szent Szövetség : 1815-1848, 3.: A középeurópai kérdés rendezése 1848-1871. 191p. Három kötetben. Kiadói papírborítóval, az első kötet borítója hiányzik. Ritka!
19530.

Rufpreis:
6 000 HUF
10

Sándor István: Író és társadalom  Fejezet a magyar felvilágosodás irodalomtörténetéből. - I. rész: Főúr és nemes. (Unicus!) Szeged, 1945. Szigeti. 209 p. 1 sztl.lev. Első kiadás! Kiadói papírborítóval, gerinc foltos
19531.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Oklevéltani naptár. Szerk.: Szentpétery Imre. Bp., 1912, MTA. Kiadói egészvászon-kötésben, 135p.
19532.

Rufpreis:
3 000 HUF

Baán Kálmán: Magyar családtörténeti és címertani irodalom 1561-1944. - - gyűjtését javította és kiegészítette: Kóczy T. László és Gazda István. Tudománytár. Bp., 1984, Könyvértékesítő Vállalat. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 3000 példányban.
19533.

Rufpreis:
1 800 HUF

Márki József: Címmutató a M. Kir. Egyetem s Pest város könyvtárainak magyar, német, latin s francia nyelven írott jogi s államtani összes műveihez. Egybeírta s rendezte --. Második füzet. XIII-XV. századbeli könyvek. Buda, 1869. Magyar Kir. Egyetemi Ny. 460p. Későbbi félvászon kötésben Ex librissel
19534.

Rufpreis:
4 000 HUF

Dienes Éva (szerk.): Das Witwenbuch des Erhart Gros I. Teil. Herausgegeben und mit Einleitung versehen von Eva Dienes. Mit einem Nachwort von Richard Huss. Debrecen, 1936, "Kultura". XIX+80 p. Német nyelven. Kiadói papírkötésben, felvágatlan lapokkal, sérült gerinccel, sérült borító két részben elvált a könyvtesttől. Csak az I. kötet! Debrecenben őrzött, német ny. kódex.
19535.

Rufpreis:
1 200 HUF

Time's man of the year, 1950-1927. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
19536.

Rufpreis:
1 800 HUF

Kubinyi Mária: Libri manuscripti Graeci in bibliothecis Buda­pes­tinensibus asservati Megjelent 900 példányban. Budapest, 1956. Acad. 91 p. 4 t. (2 kihajtható). Kiadói egészvászon kötésben.
19537.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Petz Gedeon: Külföldi hatások Egyetemünk törtenetében. Ünnepi beszéd, melyet a Királyi Magyar Pázmany Péter-Tudomány-egyetem alapításának CCXCVII és újjáalakitásának CLII. évfordulójának emlékére 1932. évi május hó 13-án tartott. Bp., 1932, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 40 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, borító kissé foltos és hátoldalán régi ÁKV bélyegzővel.
19538.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Niederhauser Emil: A szláv államok kialakulása. Bp., 1949, Országos Neveléstudományi Intézet. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, kissé foltos borítóval.
19539.

Rufpreis:
800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF