Nemzetközi Szerződések 1-3. Összeállította és fordította Horváth Jenő Bp., 1921 Magy. Külügyi Társaság kiadványai. Nemzetközi Jogi Osztály. 1. Az 1815-iki statusquo megalkotása 1809-1925, 2: Anglia és a Szent Szövetség : 1815-1848, 3.: A középeurópai kérdés rendezése 1848-1871. 191p. Három kötetben. Kiadói papírborítóval, az első kötet borítója hiányzik. Ritka!
Sándor István: Író és társadalom Fejezet a magyar felvilágosodás irodalomtörténetéből. - I. rész: Főúr és nemes. (Unicus!) Szeged, 1945. Szigeti. 209 p. 1 sztl.lev. Első kiadás! Kiadói papírborítóval, gerinc foltos
Baán Kálmán: Magyar családtörténeti és címertani irodalom 1561-1944. - - gyűjtését javította és kiegészítette: Kóczy T. László és Gazda István. Tudománytár. Bp., 1984, Könyvértékesítő Vállalat. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 3000 példányban.
Márki József: Címmutató a M. Kir. Egyetem s Pest város könyvtárainak magyar, német, latin s francia nyelven írott jogi s államtani összes műveihez. Egybeírta s rendezte --. Második füzet. XIII-XV. századbeli könyvek. Buda, 1869. Magyar Kir. Egyetemi Ny. 460p. Későbbi félvászon kötésben Ex librissel
Dienes Éva (szerk.): Das Witwenbuch des Erhart Gros I. Teil. Herausgegeben und mit Einleitung versehen von Eva Dienes. Mit einem Nachwort von Richard Huss. Debrecen, 1936, "Kultura". XIX+80 p. Német nyelven. Kiadói papírkötésben, felvágatlan lapokkal, sérült gerinccel, sérült borító két részben elvált a könyvtesttől. Csak az I. kötet! Debrecenben őrzött, német ny. kódex.
Kubinyi Mária: Libri manuscripti Graeci in bibliothecis Budapestinensibus asservati Megjelent 900 példányban. Budapest, 1956. Acad. 91 p. 4 t. (2 kihajtható). Kiadói egészvászon kötésben.
Petz Gedeon: Külföldi hatások Egyetemünk törtenetében. Ünnepi beszéd, melyet a Királyi Magyar Pázmany Péter-Tudomány-egyetem alapításának CCXCVII és újjáalakitásának CLII. évfordulójának emlékére 1932. évi május hó 13-án tartott. Bp., 1932, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 40 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, borító kissé foltos és hátoldalán régi ÁKV bélyegzővel.
Niederhauser Emil: A szláv államok kialakulása. Bp., 1949, Országos Neveléstudományi Intézet. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, kissé foltos borítóval.