Bücher: Militaria

Zahl der Lose: 56

Kövér Gyula (Kövér Gyuszi) (1883-1950): Kacagó lapok a komoly időkből. (1915-1916.) Kiadja: M. Kir. Miskolci 10. Honvédgyalogezred. Bp.,(1917), Fénynyomda és Grafikai Műintézet, 4 p.+76 t. Haránt-alakú zsinórfűzött papírkötésben, sérült, hiányos, kissé szakadozott borítóval, kissé laza kötéssel. Számozott, 213. számú példány.  A M. Kir. Miskolci 10. Honvédgyalogezred 151 tagjának karikatúra albuma, a gyalogezred kiadásában, Kövér Gyula (1883-1950) festőművész, grafikus munkáival. Ritka!/  Gyula Kövér: Laughing pages from the serious times. (1915-1916.) Published by the 10th Hungarian Royal Army Infantry Regiment of Miskolc. Bp.,(1917), Light Press and Graphic Art Institute, 4 p.+76 t. Paperbinding, with damaged label on the first cover, little bit damaged cover, and loose spine. Numbered  Caricature ablum of the 10th Hungarian Royal Army Infantry Regiment of Miskolc by Gyula Kövér (1883-1950.) Rare!
19634.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

Vitézek albuma. Bp., 1939, Merkantil ny. Horthy Miklós avató beszédeivel, rengeteg háborús felvétellel, szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva, adattárral (143-400. p.) és arcképgyűjteménnyel (400-615. p.), benne közel 5600 vitéz fényképével. Kiadói, aranyozott, vászonkötésben. (kopásokkal, néhány lap kissé foltos)
19635.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

Hősök és hőstettek. 1914-1918 sorozat 9 kötete: Fábián Béla: Oroszország pusztulása a bolseviki uralom alatt; Dohna-Schlodien Miklós: diadalmas Möwe második útja; Vezsenyi Béla: Háború és kapitalizmus, Günther Plüschow: A csingtaui repülő kalandjai; Aage Madelung: A Kárpátokon innen és túl (Haditúdósítások); Lukachich Géza: A Doberdó védelme az első isonzói csatában; .Dohna-Schlodien Miklós: A Möwe kalandjai; Reinhold Eichaker: Levelek az élethez; Kurt Matull: A Przemysli repülő. A kötetek egységes, aranyozott kiadói egészvászon kötésben, kopásokkal az aranyozáson, mindegyik nyl védőborítóval, tulajdonosi bejegyzésekkel Bp., 1918, Athenaeum,
19636.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

Réti Béla: A volt cs. és kir. Lajos Győző főherceg 65. gyalogezred világháborús emlékalbuma. Összeállította --. (A kötéstáblán a címfelirat: ,,65-ös Ludwig-bakák emlékalbuma".) Miskolc, 1938. Ludvig István. 264 p. Gazdagon illusztrált. Egyetlen kiadás. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben javított gerinccel, kopássokkal.
19637.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

József főherceg: A világháború amilyennek én láttam. Írta naplója és hivatalos akták alapján -- tábornagy. Az aktaszerű anyagot összegyüjtötte és összeállította Rubint Dezső. I-VII. kötet térkép kötetek nélkül. I. kötet: 1914. július 31 - 1915. május 25. 708P., II-III. kötet: Olasz háború - Doberdó. 842 p , 822p Budapest, 1926-1934. MTA [Kir. M. Egyetemi Nyomda] Modern, műbőr kötésben Egy két lap enyhén sérült, de összességében jó állapotban
19638.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Sallay Gergely Pál: Seregszemle fémben, zománcban - A Magyar Királyi Honvédség és a leventemozgalom jelvényei 1938-1945. .Bp., 2009. Monarchia kiadó. Kiadói kartonálással. 264 + 4 p. Újszerű állapotban
19639.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Móricz Pál: A magyar királyi honvéd 1868-1918. 88 egykorú képpel. Bp.,(1928),Athenaeum, 211+1 p. Gazdag szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben,
19640.

Rufpreis:
12 000 HUF

Vitézek évkönyve. Szerkeszti: Pekár Gyula. I. évfolyam. Bp., 1927, Pallas 263 p. 20 t. A Vitézi Rend tagjainak névsorával. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, kissé foltos borítóval. Hátsó előzéklap nélkül.
19641.

Rufpreis:
12 000 HUF

vitéz Mándoky Sándor, Faragó László: Magyar Frontharcos Mozgalom. Megjelent az Országos Frontharcos Szövetség erkölcsi támogatásával a tizedik jubiláris országos frontharcos találkozó alkalmából. Bp., 1938, Merkantil-Nyomda, 740 p. Kiadói aranyozott, dombornyomásos, nemzeti színű szalaggal díszített egészvászon kötés, kisebb kopásokkal
19642.

Rufpreis:
10 000 HUF

Felvidékünk-honvédségünk. (Trianontól-Kassáig). Történelmi eseménysorozat képekkel. Rátz Jenő előszavával, Jaross Andor ajánlásával, Rózsás József zárszójával. Bp., 1939, Vitézi Rend Zrinyi Csoportjának kiadása (Stádium-ny.), 1 (színes) t.+ 236 p.+ LXXXVII+(1) t. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal, térképekkel. A borító vitéz Pataky Ferenc (1897-1962) festőművész, grafikus munkája. Kiadói festett, címerrel illusztrált egészvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal, javított kiadói papír védőborítóval.
19643.

Rufpreis:
10 000 HUF

Deseő Lajos, vitéz: A m. kir. szatmári 12. honvéd gyalog ezred, valamint menet- és népfelkelő ezredeinek története. 26 melléklettel és 46 vázlattal. Bp. 1931, Dunántúl. 340 l. + 26 különálló, számozott mellékleten 46 vázlat + 1 lev. Máramarosai, ugocsai és szatmári honvédek története 1869-1918-ig Korabeli sérült gerincű félvászon kötésben
19644.

Rufpreis:
10 000 HUF
10

Dr. Gáspár Artúr: Dinasztiánk a haza védelmében 1914-1915. Bp., 1915, Athenaeum. 221 [2] p. 22 t. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerinc sérült, első tábla kijár, intézményi bélyegzővel. DEDIKÁLT példány!
19645.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF