Bücher: Militaria

Zahl der Lose: 56

[Popov Bobrov Mihály álnéven]: Bobrow, G(rigorij) W(asziljevics): Kozáksors. Donectől a Dunáig. Regény. Bp. 1937. Magyar Miczkiewicz Társ., 242 l.+1 lev. A kötet szerepel a Fasiszta, szovjetellenes művek tiltólistán. Préselt, aranyozott kiadói, gerincén kopott nyersvászon kötésben, laza fűzéssel DEDIKÁLT!
19646.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

Dr. Tóth László: A Magyar Királyi Honvédség egyenruhái. 1926-1945. H.n., 2007, Huniform. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.. Újszerű állapotban
19647.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Pawlik, Georg et al.: Die K.u.K. Donauflottille 1870-1918 Graz, 1989. Weishaupt, Kiadói kartonált papírkötésben 180p.
19648.

Rufpreis:
6 000 HUF

19649.

Rufpreis:
5 000 HUF

Leventeleányok ideiglenes foglalkoztatási terve. Hatodik rész. Budapest, é.n. Pallas. 167 + [1] p. Kiadói, illusztrált papírkötésben
19650.

Rufpreis:
4 000 HUF
13

[Teendők atombomba-támadás esetén. A Polgári Védelmi Parancsnokság szigorúan titkos minősítésű egyezményes térképjelei és normatáblázatai] (1960 körül) [Budapest], (1960 körül). Polgári Védelmi Parancsnokság - Egyetemi Nyomda. 79 + [1] p. Belső használatra szánt, kézzel színezett kéziratunk az atomtámadás, biológiai és vegyi fegyverrel való támadás lehetőségét komolyan fontolóra vevő időszakban született, a Honvédelmi Minisztérium beosztása alá tartozó Polgári Védelmi Parancsnokság megbízásából, a szakszolgálat számára. A kiadvány katonás rendben ismerteti az elpusztított terület térképein alkalmazandó térképjelzéseket, a légoltalmi, hírszerzési, tűzvédelmi és egészségvédelmi szolgálatok mozgatásához szükséges térképkódolást, a kárfelvétel és a műszaki újjáépítés egyezményes topográfiai jelölését, illetve a sugárszennyezett, biológiai fegyverrel szennyezett területen felállítandó figyelmeztető táblák egységesítésére is ügyel. A térkép- és táblakódolási fejezet után az atomháborús környezet túléléshez nélkülözhetetlen adatait táblázatos formában közli, illetve a polgári védelem műszaki egységeinek munkanormáit is szabályozza. Kiadási év feltüntetése nélkül készült szigorúan titkos minősítésű dokumentumunk keletkezési évének meghatározásához a kiadvány egyes térképkódolási részleteit használtuk fel, a hadászati/polgári védelmi térképen ugyanis a légitámadásnak nem csak helyét, hanem pontos idejét is fel kell tüntetni, a példadátumok pedig az 1960. év különböző hónapjaiból valók. Ugyancsak segít a keletkezési év meghatározásában, hogy a térkép a légitámadás hordozó eszközének pontos típusát is a rögzítendő adatok közé sorolja, a példafegyverek pedig az amerikai hadseregben 1959-1960-tól rendszeresített Matador típusú szárnyas rakéták. Korabeli egészvászon kötésben. Ritka.
19651.

Rufpreis:
4 000 HUF

Marjay Frigyes: Szegedtől Uzsokig...1919-1939. Bp, én., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 203 p.+XXXII t.(Fekete-fehér fotók.) Papírkötésben. Minimális sérülés a borítón
19652.

Rufpreis:
4 000 HUF

Temesváry Ferenc: A Móra Ferenc Múzeum Gyűjteményeinek militáriái. II. köt. Szeged, 2013, Móra Ferenc Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kopott borítóval.
19653.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

19654.

Rufpreis:
10 000 HUF

Bonhardt Attila: 40 M. Nimród páncélvadász és páncélozott légvédelmi gépágyú. A Magyar Királyi Honvédség Páncélosai. Keszthely, 2019, PeKo. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
19655.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Jane's 1981-82 Naval Annual. + Jane's 1982-83 / 1983-84 Naval Review. (3 kötet). Edited by Captain John Moore RN. London, 1981-1983, Jane's Publishing Co. Ltd. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. (Benne többek közt a Falkland-szigeteki háborúval kapcsolatos írásokkal). Kiadói kartonált papírkötés.
19656.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Az Állam- és közbiztonság védelmében. Szerk.: Czéh György. Bp., 1983., BM Könyvkiadó. 4 nyelven. Számos fekete-fehér és színes fotóval. Kiadói kartonált papírkötés.
19657.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF