Hoffmann Edith (szerk.): Német rajzok 1400-1650. Grafikai Osztály LXII. kiállítása. Bp., 1931, Országos Magyar Szépművészeti Múzeum. Kiadói papírkötés, foltos és sérült borítóval.
Eugene Kopp (Kopp Jenő): Derkovits. 33 planches dont une en couleurs. Introduction de Eugene Kopp. L'Art Hongrois. Bp.,1944, Új Idők, 16+33 t. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, foltos borítóval, címlapon névbejegyzéssel, kötése megtört.
Tóth Antal (szerk.): Molnár C. Pál Baráti Kör 4. és 5. kiállítása. Hn., é.n., k.n.. 76 p. Színes és fekete-fehér képekkel, többek közt Aba-Novák Vilmos, Molnár C. Pál, Patkó Károly, Szőnyi István, Zórád Ernő, Gross Arnold műveivel illusztrált katalógus. Kiadói papírkötés.
Berzeviczy Albert: A tájképfestés a XVII. században. Bp., 1910, MTA (Hornyánszky-ny.), 2 sztl. lev.+ 220+(4) p.+ 50 t. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, fakó gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi bélyegzővel.
Nagymagyarország szakácskönyve. A legjobb magyar háziasszonyok receptjeiből összeállította: Lucullus. [Bp., 1939], Athenaeum-ny., 159+(1) p. Kiadói papírkötés, a borítón hosszanti hajtásnyommal.
Bársony István: Szól a puska. Természeti képek és vadásztréfák. Bp.,1901,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 69+3 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
1984 A Bakonyi Honvéd Vadásztársaság házi szabályzat. hn., 1984., nyn., 22+2 p.+2+2+4+4+2+2+11 p. 7+1 (térképek, közte 1 db összesítő térkép) t. Kiadói egészvászon mappa, foltos borítóval,az elülső táblán sérüléssel, foltos lapokkal, néhány lapon sérüléssel. A borítón az 1980-as évszám szerepel.
Szálka Róbert: Kalandozások az ismeretlen Máramarosban. Dabas,2008, Magánkiadás. Második kiadás. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Kihajtható térképekkel. Kiadói papírkötés, kissé foltos címlappal.