Machalek Pál: A 101. Cs. és Kir. Gy(alog) Ezred története. 1883-1918. (Békéscsaba, 1928. Körösvidék Ny.) 1 t. (József főherceg portréja) VIII, 266 p. Korabeli, kopott, gerincén sérült egészbőr kötésben.
A konzerválás és restaurálás kézikönyve. Kézirat gyanánt. Szerk.: Lakos Lajos. Bp., 1952., Múzeumok és Műemlékek Országos Központja, 8+88 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
Pogány Ö. Gábor, Kaposvári Gyula, Hans Aurenhammer, Bodnár Éva et. al.: A szolnoki festőiskola. Die Szolnoker Malschule. Több szerző és feltételezhetően közreműködő aláírásával: Pogány Ö. Gábor (1916-1998), a Magyar Nemzeti Galéria főigazgatója; Egri Mária (1940-) művészettörténész; Kaposvári Gyula (1916 - 1998) szolnoki múzeumigazgató és más beazonosítandó, össz tíz autográf aláírással. Bécs,é.n.,Österreichische Galerie. Magyar és német nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel, többe közt Fényes Adolf, Mednyánszky László, Bihari Sándor műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.
Ifjúsági építőtáborok tervezési segédlete. '75. Bp., 1975, Általános Épülettervező Vállalat. Kiadói haránt alakú papírkötésben, régi könyvtári példány. Megjelent 330 példányban.