Dóczi Pál: A perzsaszőnyeg házi készítése. Bp., 1930, A Manus Rt. Harmadik bővített kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, a gerincen szakadással, sérüléssel, néhány ceruzás aláhúzással, egy felvágatlan lappal.
Aszalós Endre (szerk.): Tóth Menyhért festőművész gyűjteményes kiállítása a Műcsarnokban. A festőművész, Tóth Menyhért (1904 - 1980) által ALÁÍRT példány. Bp., 1976, (Révai-ny.). Fekete-fehér képekkel, Tóth Menyhért alkotásainak reprodukcióival gazdagon illusztrált katalógus. Kiadói papírkötésben.
Frank János (szerk.): Hencze Tamás. Ernst Múzeum, Budapest, 1987. Hencze Tamás (1938-2018) Kossuth-díjas festőművész által DEDIKÁLT! Bp, 1987, Műcsarnok. Színes képekkel, Hencze Tamás műveinek reprodukcióval gazdagon illusztrált katalógus. Kiadói papírkötés, borítón apró kopásnyomokkal.
Sárádi Kálmán: Művészi kovácsolás. Bp., 1975, Műszaki Könyvkiadó, 408 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Második, bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Modern magyar festőművészek. A modern magyar festészet fejlődése. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. (Bp., 1905), Pesti Napló (Hornyánszky Viktor-ny.), 140 p.+ 10 (színes műmellékletek, feliratozott hártyapapírral) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva; többek között Csók István, Fényes Adolf, Ferenczy Károly, Kernstock Károly, Mednyánszky László, Vaszary János és Magyar-Mannheimer Gusztáv munkáival. Kiadói szecessziós, aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a borítón kis foltokkal, kopásnyomokkal, helyenként kissé foltos lapokkal.