Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben VIII. köt.: Az osztrák Tengermellék és Dalmácia. Bp., 1892., M. Kir. Államnyomda, XVI+732 p.+ 1 (színes képtábla) t Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Mesterházy Jenő : A budavári királyi palota hajdan és most. 3 alaprajzzal és 34 fényképmetszettel. A szerző által DEDIKÁLT példány! Bp.,1929, Hollóssy János-ny., 40 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, a füzet elvált a könyvtesttől.
Molnár Gábor: Ry-Ke. A Matto Grosso ősvadonjában. Nemes Török János rajzaival. Bp., 1944., Uj Idők (Singer és Wolfner.) Első kiadás. Kiadói kopott félvászon-kötés.
Dr. Ereky István: Önkormányzat az Északamerikai Egyesült Államokban. Statisztikai Közlemények 73. köt. 2. sz. Bp., [1934], Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala, 88 p. Kiadói papírkötés, néhány kis lapszéli sérüléssel, egyébként jó állapotban.
Derzsi András - Dr. Várszegi Gyula: A metró és a budapesti közlekedés. Bp., é.n., Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat, 142 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírborítóban, kissé kopott borítóval. + 1970 Metró bélyeg FDC-n, 4 db. + 1946 50 éves a földalatti vasút levelezőlap emlékbélyegzéssel.
Rexa Dezső: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye emlékei. Összegyűjtötte: --. Bp., 1931, Stádium, 28+4 p.+23 (részben színes képtáblák) t. Kiadói mappa, benne zsínórfűzéses füzettel és képtáblákkal, sérült mappában.