A műgyűjtés dicsérete. 15 éves a látványtár. Bp.,(2007).Első Magyar Látványtár Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés, az utolsó két lapon sérülésnyommal.
Nagy Imre: Kétszáz rajz. László Gyula előszavával. Bukarest, 1973., Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés. + Nagy Imre: Ahogy Csíkba megérkeztem... Önéletrajzi írások. Cikkek, vallomások Nagy Imréről. Bp., 1983, Európa Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Schwind. Des Meisters Werke in 1265 Abbildungen. / Klassiker der Kunst in Gesamtausgaben. Hrsg. von Otto Weigmann. Stuttgart-Leipzig, 1906, Deutsche Verlags-Anstalt. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott felső lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal. Moritz Ludwig von Schwind (1804-1871) híres osztrák festő.
Dr. Lázár Béla: Paál László. Művészeti könyvtár. Bp.,(1903), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), 1 t.+156+1 p.+10 t. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói szecessziós aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
Szilágyi Gábor: A fotóművészeti kiállítások szakrepertóriuma. (1890-1945.) Fotóművészet. Elméleti és történeti tanulmányok 2. Kézirat gyanánt. Bp., 1978., Magyar Fotóművészek Szövetsége. Kiadói papírkötés. Megjelent 700 példányban.
Ezer év mesterművei. A magyar művészet képeskönyve. A bevezetőt Keresztury Dezső írta. Budapest, 1987, Corvina Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói borítóban.
Bagnall, Brian - Hille, Astrid: Az olajfestészet nagy könyve. Ford.: Kézdy Beatrix. [Bp.,1999.],Cicero. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Az érett reneszánsz. A művészet története. Fordította Bárdosi Vilmosné Horányi Krisztina. Bp.,1986, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban.