Goda Géza: János generális. Történeti elbeszélés. Az ifjuság számára irta - - . Mühlbeck Károly eredeti rajzaival. Bp., 1904, Athenaeum, 1 sztl. lev. + 159 p. Szövegközi illusztrációkkal. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, foltos, kissé kopott borítóval, több sérült, javított lappal, néhány helyen tollas firkákkal, tulajdonosi névbélyegzővel.
Czigány Lóránt: Írok, tehát vagyok. Emigráns napjaim múlása, 1971-1981. A szerző, Czigány Lóránt (1935-2008) József Attila-díjas író, irodalomtörténész, diplomata, egyetemi tanár által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész és feleségének DEDIKÁLT példány. Phoenix Könyvek. Bp., 2005, Kortárs. Kiadói kartonált papírkötés.
Arany János levelezése író-barátaival. I. kötet. A szülőház és Nagy Szalonta látképével. Arany János hátrahagyott iratai és levelezése. III. köt. Levelezés I. köt. Bp., 1888., Ráth Mór, 1 t.+XIX+494+1 p.+2 (kihajtható kézirat hasonmások) t. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal.
Kálnoky László: A szemtanú. Válogatott versek. Diskay Lenke illusztrációival. Békéscsaba, 1979., Megyei Könyvtár, 12 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Számozott (164./250) példány és a szerző, Kálnoky László (1912-1985) kétszeres József Attila-díjas költő, műfordító és az illusztrátor, Diskay Lenke (1924-1980) grafikus, aláírásaival.
Kocsis L. Mihály: Bara Margit tekintette. Csodálatos könnycsepp. Bp.,2008, Kairosz. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, CD-melléklet nélkül, jó állapotban.
Szép Ernő: A világ. Versek. Bécs, 1921., Szerzői, (Johann N. Vernay-ny.). 63+ 1 p. Első kiadás. Kiadói haránt-alakú félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.
Szilágyi Enikő Parlando. Esszék, kritikák, versek. Essais, critiques, poémes. Bp., 2017, Fekete Sas. Fekete-fehér fotókkal. Magyar és francia nyelven. Benne a 2. CD-vel. Az 1. CD hiányzik. Kiadói papírkötés.