Vegyes könyvtétel, 5 db: Arany János: Toldi szerelme (Magyar Könyvtár); Livius XXI. könyve. III. füzet. Ford. és magyarázta: Aczél Dezső. Diák Könyvtár 30. sz.; Bartha József: Aesthetika. Stampfel-féle Tudományos Zseb-könyvtár 113.; Somló Bódog: Ethika. Stampfel-féle Tudományos Zsebkönyvtár.; Lévay Ede: Fizikai repertórium. II. Stampfel-féle Tudományos Zsebkönyvtár. Változó állapotban, közte szakadt borítókkal.
Féja Géza: Nagy vállalkozások kora. A magyar irodalom története 1867-től napjainkig. DEDIKÁLT! Bp., 1943, Magyar Élet. Kiadói félvászon kötés, gerincnél szakadt, kopottas állapotban.
Kovács Béla László: Schweitzerek. Albert Schweitzer - Jean-Paul Sartre. Párhuzamos életpályák. Bp., 2015, Kairosz. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Juhász Ferenc: A tékozló ország. Bp., 1954, Szépirodalmi. 1. kiadás. A borító és az illusztrációk Csillag Vera munkái. Németh Mihály (1926-2018) sárvári szobrásznak szóló ajándékozási sorokkal és Német Mihály névbejegyzésével. Benne az Élet és Irodalom "Kőháti Zsolt: Juhász Ferencet olvasni mondani" c. cikkével, benne bejelölésekkel és jegyzetekkel. Valamint olvasó levéllel az ÉS cikkére, erős kritikai éllel. Kiadói kopott papírkötés, aláhúzásokkal.
Gelsei Bíró Zoltán: Bethlen. Történelmi eposz. Bp., 1930, Bethlen Történelmi Eposz Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, hiányzó előzéklap, kopottas állapotban.
Arany János összes művei VIII. köt. Aristophanes vígjátékai II. Bp.,én.,Franklin, XLVII+522 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, laza fűzéssel, az elején ceruzás bejelölésekkel, aláhúzásokkal.