Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 372

5 db könyv: Baktay Ervin: Szangraha. Indiai elbeszélések gyűjteménye. Bp., 1921, Székasi Sacelláry Pál. + Kis Helikon sorozat 4 kötete: Heine: Firenzei éjszakák; Herondas mimiambusai; Petőfi Sándor: János vitéz; E. T. A. Hoffmann: Muzsikustörténetek. Bp., [1921-1924], Rózsavölgyi és Társa. Kiadói kartonált papírkötés, változó, nagyrészt jó állapotban.
19498.

Rufpreis:
5 000 HUF

A mai világ képe I-IV. kötet. Szerk.: Kornis Gyula, Gratz Gusztáv, Hegedüs Loránt, Schimanek Emil. I. kötet: Szellemi élet, II. kötet: Politikai élet, III. kötet: Gazdasági élet, IV. kötet: Természettudomány és technika. Bp., é.n., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Gazdag kép-, térkép-, és ábraanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, és kopott, sérült gerinccel.
19499.

Rufpreis:
5 000 HUF

19500.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Gárdonyi Géza: A láthatatlan ember. Biczó András rajzaival. Bp., 1932. Dante. 359 p. Illusztrált kiadói félvászon-kötésben. Első illusztrált kiadás.Gerincen minimális kopással
19501.

Rufpreis:
5 000 HUF

1912-1914 Budapesti Újságírók Egyesülete és Almanachja 1912., 1913., 1914. Bp., 1912-1914, Nyugat-ny., 2+7-368+1 p.; 440 p.; 196 p.; Szövegközti fekete-fehér képanyaggal. Korabeli reklámokkal. A címlapon és az előzéklapon Kozma Lajos szecessziós rajzával. Benne az Budapesti Ujságírók Egyesületének tisztikarával és választmányával. Kiadói szecessziós, festett egészvászon-kötések, kopott, kissé foltos borítókkal, az 1914-es kötet gerincén kis sérüléssel.
19502.

Rufpreis:
4 000 HUF

Vörösmarty Mihály munkái 1-3. kötet. Gyulai Pál bevezetésével. Remekírók Képes Könyvtára. Bp., 1906, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Magyar művészek képeivel. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Leszik-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott,kissé foltos borítóval.
19503.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,47
14,38

[Shakespeare, William]: Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp.,[Hornyánszky], Hornyánszky, 1 t.+132 p.+12 (színes, feliratozott hártyapapírral) t. Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott,dombornyomásos illusztrált egészvászon-kötésben, a borítón enyhe foltokkal
19504.

Rufpreis:
4 000 HUF

Petőfi-album. Adatok, okmányok és képek Petőfi Sándor diadalútjáról. A "Pesti Napló" előfizetőinek készült kiadás. [Bp. 1907.],Hornyánszky-ny.,140 p.+ 10 (műmellékletek, feliratozott hártyapapírokkal) t. Kiadói szecessziós aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon kötésben kissé laza kötéssel, gerincen apró sérüléssel
19505.

Rufpreis:
4 000 HUF
32

Noszlopi László 3 műve: Emberismeret és emberekkel való bánás; A titkos erők és tanítások lélektana; A szeretet lélektana és bölcselete. Bp., 1942-1944, Pantheon, 247+(1) p.; 136 p.; 175+(1) p. Kiadói félvászon-kötés, változó állapotban, tulajdonosi és ajándékozási bejegyzésekkel.
19506.

Rufpreis:
4 000 HUF

19507.

Rufpreis:
4 000 HUF

Közhasznú esmeretek tára. A' Conversations-Lexicon szerént Magyarországra alkalmaztatva. XIV. köt.:Só-Tezel. Pest, 1834, Wigand Ottó (Landerer-ny.), . Korabeli, aranyozott gerincű félbőr-kötésben, festett lapélekkel, füzés részben elvált
19508.

Rufpreis:
4 000 HUF

Száz Magyarok Könyvei 1-10. kötet. Ady Endre, Babits Mihály. Móricz Zsigmond, Csáth Géza, Kosztolányi Dezső, Gárdonyi Géza, Jókai Mór, Mikszáth Kálmán, Balázs Béla, és mások írásaival. Bp., é.n., Légrády-Kiadás. A könyvekben szereplő szerzők kartonra kasírozott portréfotóival, aláírásuk fakszimiléjével. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kopott borítókkal.
19509.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF