Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 300

Mircea Eliade: A samanizmus. Az eksztázis ősi technikái. Ford.: Saly Noémi. Bp., 2005, Osiris. Kiadói papírkötés, néhány kisebb ázásnyommal, részben kissé hullámos lapokkal.
19112.

Rufpreis:
8 000 HUF

Radó Antal: Az olasz irodalom I-II. Budapest,1896,Magyar Tudományos Akadémia. MTA-Új Folyam XXVI-XXVII. kötet.. 515+552 p. Első kiadás! Félvászon-kötésben. A szerző, Radó Antal (1862-1944) író, költő, műfordító, irodalomtörténész által Tóth Béla (1857-1907) író, újságíró részére DEDIKÁLT példány!
19113.

Rufpreis:
6 000 HUF

A Királyi Magyar Egyetemi Nyomda története 1577-1927. Eredeti levéltári kutatások alapján összegyűjtötte és írta: Iványi Béla és Gárdonyi Albert. A tárgyi emlékek ismertetésével kiegészítve szerkesztette: Czakó Elemér. Bp., 1927., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 202+2 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben, a borító kopásnyomokkal.
19114.

Rufpreis:
6 000 HUF

Sándor György 75. Az életem egy csukott könyv. Én csak úgy belógtam ide... [Verőce], 2013, Arcus. Rengeteg fotóval illusztrált. DVD-melléklettel. Kiadói kemény-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
19115.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Király Dezső: Modern testnevelés képben és írásban. Testnevelési tanulmányutam az északi országokban. Bp.,1932., (Hornyánszky V. Rt.-ny.), 382+10 p. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, ábrákkal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,kis kopással
19116.

Rufpreis:
6 000 HUF

19117.

Rufpreis:
2 800 HUF

Rákosi Viktor munkái 16 kötete (1-3, 5-7, 9-11, 13-15,17-20.) Bp., 1903-1911, Révai. Kiadói szecessziós, aranyozott festett egészvászon-kötés, változó állapotban, a borítókon kopásnyomokkal, a borítón és a lapéleken kis foltokkal.
19118.

Rufpreis:
5 000 HUF

A kortárs magyar dráma színművészetünkben (1957-1982.) Bibliográfia. I-II. köt. A bibliográfiát összeáll., szerk. és a mutatót készítette: Némethné Ferstek Ilona. Bp.,1990,Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet. Kiadói papírkötések.
19119.

Rufpreis:
5 000 HUF

1912-1914 Budapesti Újságírók Egyesülete és Almanachja 1912., 1913., 1914. Bp., 1912-1914, Nyugat-ny., 2+7-368+1 p.; 440 p.; 196 p.; Szövegközti fekete-fehér képanyaggal. Korabeli reklámokkal. A címlapon és az előzéklapon Kozma Lajos szecessziós rajzával. Benne az Budapesti Ujságírók Egyesületének tisztikarával és választmányával. Kiadói szecessziós, festett egészvászon-kötések, kopott, kissé foltos borítókkal, az 1914-es kötet gerincén kis sérüléssel.
19120.

Rufpreis:
5 000 HUF

1943 Az Országos Magyar Sajtókamara évkönyve. Benne a sajtókamara és a hozzátartózó ujságíró-intézmények vezetőségi és tiszti karával, tagnévsorral. A kötet elején Horthy Miklós, és Horthy István színes portréjával, a kötet végén színes Magyarország térképpel. Országos Magyar Sajtókamara Könyvtára 9. sz. Bp., 1943, Stádium, 390+1 p.+19 t. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé szakadt borítóval. Ritka!
19121.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
13

Kriza János: Vadrózsák I-III. kötet. Székely népköltési gyűjtemény. Viski Károly bevezető tanulmányával. Bp.,1943, Bibliotheca, XX+195+(1) p., 175+(1) p., 215+(1) p. Kiadói papírkötés.
19122.

Rufpreis:
4 000 HUF

19123.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF