Ladányi István: Névtelen félistenek. (Válogatott írások az 1848/49. évi forradalom és szabadságharc emlékére). Gödöllő, 1961, Gödöllői Járási Tanács Művelődési Osztálya, 1 sztl. lev.+ 32+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés, sérült borítóval.
Remethey Fülepp Dezső: A nagy szenvedély. A dohányzás története. Mühlbeck Károly eredeti rajzaival és címlaprajzával. Bp., 1937, Szerző, 251+2 p. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Dávid Lajos: Tölgy a viharban. A szerző által DEDIKÁLT példány. Dávid Lajos Munkái VI. Bp-Ujpest, 1937, Magyar Szépmíves Céh,85+3 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel.
Lengyel Zoltán: Magyar névkönyv. Írta és összeállította: - -. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 1917., [Dick Manó], (Nap-ny.), 213+2 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, laza fűzéssel.
Szemere György: A madarasi király. A szerző által Rákosi Jenő (1842-1929) író, újságíró, színházigazgató, lapszerkesztőnek dedikált! Bp., 1904, Singer és Wolfner. Kiadói félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé sérült gerinccel és borítóval, laza fűzéssel, foltos lapokkal.
Tóth Ervin: Mata János fametszetei. Számozott példány. Mata János fametszeteivel. Debrecen, 1962, Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Hajdú-Bihar megyei szervezete, 25+3 p.+32 t. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói szakadt illusztrált papír védőborítóban. "A Magyar Bibliofil Társaság tagjai részére ötszáz számozott, könyvárusi forgalomba nem kerülő példány készült a szerző aláírásával." Számozott (105./500) példány. A szerző, Tóth Ervin (1910-1999) által Koós Judit (1923-2006) művészettörténész, műkritikus részére DEDIKÁLT példány.
Krúdy Gyula: Mákvirágok kertje. (Elbeszélések). Fehér Könyvek. Bp., 1914, Franklin-Társulat, 240+(2) p. Első kiadás. Kiadói szecessziós, festett egészvászon-kötés, a címlap alján vágásból eredő hiánnyal, egyébként jó állapotban.