Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 300

19124.

Rufpreis:
4 000 HUF

Ladányi István: Névtelen félistenek. (Válogatott írások az 1848/49. évi forradalom és szabadságharc emlékére). Gödöllő, 1961, Gödöllői Járási Tanács Művelődési Osztálya, 1 sztl. lev.+ 32+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés, sérült borítóval.
19125.

Rufpreis:
4 000 HUF

Remethey Fülepp Dezső: A nagy szenvedély. A dohányzás története. Mühlbeck Károly eredeti rajzaival és címlaprajzával. Bp., 1937, Szerző, 251+2 p. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
19126.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Dávid Lajos: Tölgy a viharban. A szerző által DEDIKÁLT példány. Dávid Lajos Munkái VI. Bp-Ujpest, 1937, Magyar Szépmíves Céh,85+3 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel.
19127.

Rufpreis:
3 000 HUF

19128.

Rufpreis:
4 000 HUF

Csathó Kálmán: Leányok, anyák, nagyanyák. Regénysorozat I. Leányok. ALÁÍRT! Bp., Singer és Wolfner. Kiadói félbőr kötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
19129.

Rufpreis:
3 000 HUF

Takáts Sándor: A régi Magyarország jókedve. I-II. köt. Bp., [1929], Athenaeum, 400+(2) p. Második kiadás. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben.
19130.

Rufpreis:
3 000 HUF

19131.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Tóth Ervin: Mata János fametszetei. Számozott példány. Mata János fametszeteivel. Debrecen, 1962, Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Hajdú-Bihar megyei szervezete, 25+3 p.+32 t. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói szakadt illusztrált papír védőborítóban.   "A Magyar Bibliofil Társaság tagjai részére ötszáz számozott, könyvárusi forgalomba nem kerülő példány készült a szerző aláírásával."  Számozott (105./500) példány. A szerző, Tóth Ervin (1910-1999) által Koós Judit (1923-2006) művészettörténész, műkritikus részére DEDIKÁLT példány.
19132.

Rufpreis:
4 000 HUF

Szilágyi N. Sándor: Világunk, a nyelv. Bukarest, 1978, Kriterion. Első kiadás! Kiadói papírkötés, enyhén sérült gerinccel. Megjelent 1920 példányban.
19133.

Rufpreis:
6 000 HUF

Krúdy Gyula: Mákvirágok kertje. (Elbeszélések). Fehér Könyvek. Bp., 1914, Franklin-Társulat, 240+(2) p. Első kiadás. Kiadói szecessziós, festett egészvászon-kötés, a címlap alján vágásból eredő hiánnyal, egyébként jó állapotban.
19134.

Rufpreis:
4 000 HUF

19135.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF