Palkovics Ede - Dittmayer Andor: A szakácsművészet kézikönyve, különös tekintettel a vendéglős-iparra. Bp., 1925, Dittmayer Andor (Franklin-ny.), 104 p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, a címlapon kis szakadással, ceruzás és tollas bejegyzésekkel.
Útmutatás a szőlőmívelésre különös tekintettel a fillokszera által elpusztított szőlők felujításának előmozdításáról szóló 1896:V. t.-cz. végrehajtására. 142 ábrával. Bp., 1899 Pallas. 2. kiadás. 314+6 p. Papírkötés, javított gerinccel, kissé foltos borítóval, volt könyvtári példány.
Pettenkoffer Sándor: A jó pinczegazda. Bp., 1909, Orsz. Magyar Gazdasági Egyesület. 93 p. Kiadói, illusztrált szecessziós papírkötésben, kissé sérült gerinccel, kissé foltos borítóval, néhány kevés lapon ceruzás jegyzettel.
Pettenkoffer Sándor: Szőlőművelési rádiótanfolyam Budapest, 1936, Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Részvénytársaság, 84 p., Laza, sérült félvászon kötésben
Hasznos kalauz - Útmutató az életben előforduló mindennemű tudnivalókra, ismeretekre nézve. Bp., 1899. Hornyánszky ny. XVI+313 p. Kiadói, illusztrált félvászon kötésben, kopott és kissé sérül gerinccel, foltos borítóval, címlapon monogrammal és ceruzás névbejegyzéssel, helyenként kissé foltos lapokkal, néhány kevés ceruzás jelöléssel.
Magyar gazdák évkönyve 1891-re. Negyedik évfolyam. Szerk.: Löcherer Andor, Kormos Alfred és Kende Zsigmond. Bp., 1891, Magyar Föld, 212+51+25 (korabeli reklámok) p. A címlap hátoldalán 1891-es naptárral. Kiadói festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, az elülső szennylap és a címlap kijár, kopott borítóval.
A magyar úriasszony háztartása. Szerk.: Szegedy-Maszák Aladárné - Stumpf Károlyné. Bp., 1934, Magyar Asszonyok Nemzeti Szövetsége. Második kiadás. Kiadói ezüstözött egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Váncza József: A mi süteményeskönyvünk. Váncza sütőpor receptkönyve. Bp., 1986, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Az 1986-as kiadás reprint kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, az utolsó lap szakadt, jó állapotban.