2 db régi szakácskönyv: Magyar Elek: Az ínyesmester szakácskönyve. Bp., 1932, Athenaeum, 510+1 p. 5-10.000 példány. Vászonkötés, kopott, foltos borítóval, javított, sérült gerinccel, hiányzó előzéklappal, helyenként foltos és részben kijáró lapokkal, utolsó néhány lap széle ragasztva, erősen megviselt állapotban. + Vizvári Mariska szakácskönyve. 1000 recept. Bp., 1944, Rozsnyai, 460+3 p. Kötés és gerinc nélkül, részben sérült és kijáró lapokkal, hiányzó előzéklappal, az előszó után 2 levél hiánnyal, megviselt állapotban, lazán XX. sz. második feléből származó műbőr mappában.
2 db vendéglátás témájú könyv: Italismeret. A vendéglátó szakképzés számára. + Felszolgáló ismeretek. Vendéglátás, terítés, szervírozás. Bp., 2000-2002, Képzőművészeti Kiadó. Kiadói papírkötés, az egyik könyv néhány lapján ázásnyomokkal.
Dr. O. Schmeil: Leitfaden der Pflanzenkunde. Ein Hilfswerk für den Unterricht an höheren Lehranstalten. Schmeils Naturwissenschaftliches Unterrichtswerk. Leipzig, 1934.,Quelle&Meyer. Német nyelven. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói kopott egészvászon-kötésben, hiányzó elülső szennylappal
Kovács Mária (szerk.): Csokoládés csodák. Több mint 200 csábító recept. Bp., 2006, Gabo. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval, zsugorfóliában.
4 db szakácskönyv - Lévai Anikó: A konyhaablakból; Dr. Oetker szakácskönyvtár; Turós Emil: Nagy saláta könyv; Sopron és környéke. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Pap Miklós: A tokaji. Bp., 1985, Gondolat. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a védőborító egy részen hozzáragadt a borítóhoz.