[Erismann, Friedrich] Dr. Erismann Frigyes: Népszerű egészségtan. (A Természettudományi Könyvkiadó Vállalat XVIII. kötete). Bp., 1880, K. M. Természettudományi Társulat (Franklin-ny.), XVI+391 p. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kopottas borítóval.
Jendrássik Ernő: A suggestioról. Különlenyomat az "Orvosi Hetilap" 1888. évfolyamából. Bp., 1888, Pesti Lloyd-ny., 16 p. Kiadói papírkötés, Dr. Pándy Kálmán (1868-1945) névbejegyzésével és bélyegzőjével.
Az időjárás. Több idevágó munka nyomán összeállította Heller Ágost.. Bp., 1888, K. M. Természettudományi Társulat. Kiadói kopott egészvászon-kötés, Molnár-kötés, kopásnyomokkal, címlapon Benka Gyula (1838-1923) szarvasi gimnáziumi igazgató, újságíró tulajdonosi névbélyegzővel, laza kötéssel.
Lubbock, Sir John: A virág, a termés és a levél. Bp., 1889, K.M. Természettudományi Társulat. Kiadói kopott egészvászon-kötés, Molnár-kötés, előzéklapon Benka Gyula (1838-1923) szarvasi gimnáziumi igazgató, újságíró tulajdonosi névbélyegzővel, kissé laza kötéssel.
Simon Béla: A földrengések. Bp., 1943, K. M. Természettudományi Társulat, 1 kihajtható térkép + 183 p. + XXXII t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült, szétváló fűzéssel.