https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 140

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
1894-1895 Kondrács Gusztáv II. osztályos r. tanuló mértani rajzfüzete 1894-5. Nagy-Kállói M. Kr. A. Reáliskola. Benne különféle kézzel rajzolt ábrákkal, (összesen 97 ábra), és jegyzetekkel, közte 1 az ezredéves kiállításon bemutatott tárgy ábrájával (97 ábra. Symetrikus test.) Kopott aranyozott haránt-alakú egészvászon-kötés, 30 sztl. lev.
1
13558.

1894-1895 Kondrács Gusztáv II. osztályos r. tanuló mértani rajzfüzete 1894-5. Nagy-Kállói M. Kr. A. Reáliskola. Benne különféle kézzel rajzolt ábrákkal, (összesen 97 ábra), és jegyzetekkel, közte 1 az ezredéves kiállításon bemutatott tárgy ábrájával (97 ábra. Symetrikus test.) Kopott aranyozott haránt-alakú egészvászon-kötés, 30 sztl. lev.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
EUR
,
11,88
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1897 Feltehetően August Czullik (1847-?) hercegi liechtensteini udvari kertész, kertészeti-építészeti szakíró 50. születésnapjára összeállított verses emlékkönyv, benne többek közt Ferenc József császár említve. 10 sztl. oldal. Német nyelven. Korabeli aranyozott vászonkötésben, jó állapotban.
1
13559.

1897 Feltehetően August Czullik (1847-?) hercegi liechtensteini udvari kertész, kertészeti-építészeti szakíró 50. születésnapjára összeállított verses emlékkönyv, benne többek közt Ferenc József császár említve. 10 sztl. oldal. Német nyelven. Korabeli aranyozott vászonkötésben, jó állapotban.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Zahl der Gebote:
3
 
1901 Bp., Gerő Ödön (1863-1939) újságíró, műkritikus, író, szabadkőműves autográf levele gyerekeinek, Gerő Zsófiának (1895-1966), Andrásnak és Bélának, többek közt megdicsérve az egyik gyerek szép írását. Három és fél kézzel írt oldal.
1
13560.

1901 Bp., Gerő Ödön (1863-1939) újságíró, műkritikus, író, szabadkőműves autográf levele gyerekeinek, Gerő Zsófiának (1895-1966), Andrásnak és Bélának, többek közt megdicsérve az egyik gyerek szép írását. Három és fél kézzel írt oldal.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1905 Régi főkönyv, nemzetiszínű zsinórral fűzve, viaszpecséttel, bélyegzésekkel; az első néhány oldalon később beírt feljegyzésekkel (többi oldal üres, jó állapotban). Kissé kopott egészvászon borítóval, 30x24 cm
1
13561.

1905 Régi főkönyv, nemzetiszínű zsinórral fűzve, viaszpecséttel, bélyegzésekkel; az első néhány oldalon később beírt feljegyzésekkel (többi oldal üres, jó állapotban). Kissé kopott egészvászon borítóval, 30x24 cm

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1909 Puj-livazényi vasút vonalának kézzel rajzolt térképe, 1:750000, magyar nyelvű feliratokkal. Keller Arnold mérnők által szignózótt és datált (1909.VI.30.), akit a murányvölgyi helyi érdekű vasúttól rendeltek a vasút tervezésére. hajtásnyomokkal, kissé foltos, 43,5x41 cm / hand drawn map of the railway Puj-Petrosani in Transylvania, now Romania, signed and dated (1909) by engineer Arnold Keller, folded
1
13562.

1909 Puj-livazényi vasút vonalának kézzel rajzolt térképe, 1:750000, magyar nyelvű feliratokkal. Keller Arnold mérnők által szignózótt és datált (1909.VI.30.), akit a murányvölgyi helyi érdekű vasúttól rendeltek a vasút tervezésére. hajtásnyomokkal, kissé foltos, 43,5x41 cm / hand drawn map of the railway Puj-Petrosani in Transylvania, now Romania, signed and dated (1909) by engineer Arnold Keller, folded

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
19 000 HUF
51,49
EUR
,
59,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
cca 1910 Szepessy László (1880-1915) tanár, költő, újságíró "Hiányzol" c. versének autográf kézirata. + 1927 Meghívó Szepessy László dombóvári emléktáblájának avatására, valamint a meghívóhoz tartozó borítékkal.
1
13563.

cca 1910 Szepessy László (1880-1915) tanár, költő, újságíró "Hiányzol" c. versének autográf kézirata. + 1927 Meghívó Szepessy László dombóvári emléktáblájának avatására, valamint a meghívóhoz tartozó borítékkal.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
EUR
,
50,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1910 Bajza József autográf feliratos dombornyomott címeres névjegye
1
13564.

1910 Bajza József autográf feliratos dombornyomott címeres névjegye

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1910 Lőcse, a Lőcsei kir. kath. főgymnasium helyrajza, 1 : 2880, aláírással, bélyegzővel, 29x20,5 cm
1
13565.

1910 Lőcse, a Lőcsei kir. kath. főgymnasium helyrajza, 1 : 2880, aláírással, bélyegzővel, 29x20,5 cm

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
1
 
cca 1910-1930 Névjegykártya tétel, össz. 27 db (nemesek, cégtisztviselők, orvosok, stb.), részben autográf feliratokkal
1
13566.

cca 1910-1930 Névjegykártya tétel, össz. 27 db (nemesek, cégtisztviselők, orvosok, stb.), részben autográf feliratokkal

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
800 HUF
2,17
EUR
,
2,50
USD
Zahl der Gebote:
3
 
cca 1910-1952 dr. Dobiczki Sándor m. kir. miniszeri tanácsos papírhagyatéka. Hosszú évek naplói noteszekben. háborús eseményekkel, családi fényképek, levelezések. stb, nagy dobozban
1
13567.

cca 1910-1952 dr. Dobiczki Sándor m. kir. miniszeri tanácsos papírhagyatéka. Hosszú évek naplói noteszekben. háborús eseményekkel, családi fényképek, levelezések. stb, nagy dobozban

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Zahl der Gebote:
29
 
cca 1911 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus autográf sorai és aláírása angliai képeslapon (Henley-on-Thames, Royal Regatta - evezősök a Temze folyón), ,,Itt voltam 1911-ben július 8-án pokoli hőségben ős-evezős minőségben. Az öreg Kézdi-Kovács László''
1
13568.

cca 1911 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus autográf sorai és aláírása angliai képeslapon (Henley-on-Thames, Royal Regatta - evezősök a Temze folyón), ,,Itt voltam 1911-ben július 8-án pokoli hőségben ős-evezős minőségben. Az öreg Kézdi-Kovács László''

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1912.XI.18., Rákosliget, Szabó Endre (1849-1924) költő, író, hírlapíró, műfordító, a Petőfi Társaság tagja, az Üstökös korábbi szerkesztőjének levele Gerő Ödön (1863-1939) írónak, műkritikusnak, amelyben megemlíti hogy az Újságírók Egyesülete alelnöki tisztségéről való eltávolítása után évekkel ezelőtt lemondott a tagságról is, annak ellenére, hogy Herczeg Ferenc maradásra bírta. Megkéri Gerőt, hogy mint az Újságírók Egyesülete jelenlegi alelnöke távolítsák el a tagok listájából. Szabó Endre fejléces papírján, 3 kézzel írt oldal, Szabó Endre autográf aláírásával. Hajtásnyommal, második lap alján szöveget nem érintő kisebb szakadással.
1
13569.

1912.XI.18., Rákosliget, Szabó Endre (1849-1924) költő, író, hírlapíró, műfordító, a Petőfi Társaság tagja, az Üstökös korábbi szerkesztőjének levele Gerő Ödön (1863-1939) írónak, műkritikusnak, amelyben megemlíti hogy az Újságírók Egyesülete alelnöki tisztségéről való eltávolítása után évekkel ezelőtt lemondott a tagságról is, annak ellenére, hogy Herczeg Ferenc maradásra bírta. Megkéri Gerőt, hogy mint az Újságírók Egyesülete jelenlegi alelnöke távolítsák el a tagok listájából. Szabó Endre fejléces papírján, 3 kézzel írt oldal, Szabó Endre autográf aláírásával. Hajtásnyommal, második lap alján szöveget nem érintő kisebb szakadással.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
EUR
,
21,88
USD
Zahl der Gebote:
0
 

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse