1897 Feltehetően August Czullik (1847-?) hercegi liechtensteini udvari kertész, kertészeti-építészeti szakíró 50. születésnapjára összeállított verses emlékkönyv, benne többek közt Ferenc József császár említve. 10 sztl. oldal. Német nyelven. Korabeli aranyozott vászonkötésben, jó állapotban.
1901 Bp., Gerő Ödön (1863-1939) újságíró, műkritikus, író, szabadkőműves autográf levele gyerekeinek, Gerő Zsófiának (1895-1966), Andrásnak és Bélának, többek közt megdicsérve az egyik gyerek szép írását. Három és fél kézzel írt oldal.
1905 Régi főkönyv, nemzetiszínű zsinórral fűzve, viaszpecséttel, bélyegzésekkel; az első néhány oldalon később beírt feljegyzésekkel (többi oldal üres, jó állapotban). Kissé kopott egészvászon borítóval, 30x24 cm
1909 Puj-livazényi vasút vonalának kézzel rajzolt térképe, 1:750000, magyar nyelvű feliratokkal. Keller Arnold mérnők által szignózótt és datált (1909.VI.30.), akit a murányvölgyi helyi érdekű vasúttól rendeltek a vasút tervezésére. hajtásnyomokkal, kissé foltos, 43,5x41 cm / hand drawn map of the railway Puj-Petrosani in Transylvania, now Romania, signed and dated (1909) by engineer Arnold Keller, folded
cca 1910 Szepessy László (1880-1915) tanár, költő, újságíró "Hiányzol" c. versének autográf kézirata. + 1927 Meghívó Szepessy László dombóvári emléktáblájának avatására, valamint a meghívóhoz tartozó borítékkal.
cca 1910-1952 dr. Dobiczki Sándor m. kir. miniszeri tanácsos papírhagyatéka. Hosszú évek naplói noteszekben. háborús eseményekkel, családi fényképek, levelezések. stb, nagy dobozban
cca 1911 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus autográf sorai és aláírása angliai képeslapon (Henley-on-Thames, Royal Regatta - evezősök a Temze folyón), ,,Itt voltam 1911-ben július 8-án pokoli hőségben ős-evezős minőségben. Az öreg Kézdi-Kovács László''
1912.XI.18., Rákosliget, Szabó Endre (1849-1924) költő, író, hírlapíró, műfordító, a Petőfi Társaság tagja, az Üstökös korábbi szerkesztőjének levele Gerő Ödön (1863-1939) írónak, műkritikusnak, amelyben megemlíti hogy az Újságírók Egyesülete alelnöki tisztségéről való eltávolítása után évekkel ezelőtt lemondott a tagságról is, annak ellenére, hogy Herczeg Ferenc maradásra bírta. Megkéri Gerőt, hogy mint az Újságírók Egyesülete jelenlegi alelnöke távolítsák el a tagok listájából. Szabó Endre fejléces papírján, 3 kézzel írt oldal, Szabó Endre autográf aláírásával. Hajtásnyommal, második lap alján szöveget nem érintő kisebb szakadással.