Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 140

1848-1849 Mészáros Lázár (1796-1958) hadügyminiszter által saját kézzel aláírt értesítés
13545.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,60
187,50
11

13546.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

Érdekes 1848-as dokumentum: 1853 Csiky Sándor (1805-1892) nemzetőrparancsnok, politikus, egri polgármester, akit 1848-as tevékenysége miatt halálra ítéltek, majd az ítéletet várfogságra változtatták. Autográf levele, fia által neki, fogva tartása helyére Kufstein várába írott levél hátoldalán Fia pénzügyekről és peres ügyekről ír, ő maga pedig bizonyos 1849-es eseményeket is felidézve ír fogva tartási körülményeiről és fogságba eséséről is szót ejt az ismeretlen személynek írt levélben, Csiky fogoly aláírással 2 beírt oldalon.
13548.

Rufpreis:
120 000 HUF
325,20
375,00

1854 Kassai lakodalomra adott kölcsön kelengye felsorolása magyar nyelven
13549.

Rufpreis:
5 000 HUF

1858 Bírói ház tervrajza, 2x3kr okmánybélyeggel, 54x34 cm, kis szakadással
13550.

Rufpreis:
5 000 HUF

cca 1860-1870 Esztergom, 8 db vegyes nyomtatvány és irat (közte több Simor János (1813-1891) esztergomi érsekkel kapcsolatos), magyar és latin nyelven, vegyes állapotban
13551.

Rufpreis:
8 000 HUF

1878-1885-1892-1914 Rendkívül izgalmas menűkártya gyűjtemény, benne kb. 54 db menűkártyával, nagyrészt francia nyelven, feltehetőleg/talán diplomáciai kötődésekkel, rajtuk rengeteg címerrel, 4 kártyán a Sinaiai román királyi palota illusztrációjával. Aranyozott egészbőr-kötéses könyvbe ragasztva, a könyv román nyelvű szöveggel, több kijáró darabbal, sérült gerinccel.   1878-1885-1892-1914 Menu Cards Collection, with ca 54 pc. menu cards, mainly in French language, may be with diplomatic connection, with a lot of coat of arms on the cards, with the illustration of the Romanian royal palace of Sinaia on 4 pieces of menu cards. In gilt leather-binding book, the book in Romanian language, some menu cards are coming out, with damaged spine.
13552.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50
13

1883 Táncrend névre szóló, borítójáról valami hiányzik, egyébkét szép állapotban 9 cm Selyem borítás
13553.

Rufpreis:
4 000 HUF

1887 August Czullik (1847-?) hercegi liechtensteini udvari kertész, kertészeti-építészeti szakíró 40 születésnapjára összeállított emlékkönyv a négy évszak allegorikus kézzel írt versével, összeállítva barátja, Franz Meyer által. 26 sztl. oldal. Német nyelven. Korabeli könyvkötői, diszes, aranyozott vászonkötésben, kissé kopott borítóval, máskülönben jó állapotban.
13554.

Rufpreis:
2 000 HUF

13555.

Rufpreis:
8 000 HUF

1890 Adorján Ármin, született Auspitz (1867-1938) újságíró, szerkesztő, ügyvéd, a naagyváradi Szabadság c. lap főszerkesztőjének levelezőlapja Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek,
13556.

Rufpreis:
8 000 HUF

1894 Gyalóky Lajos 1848-as tiszt, képviselő, jogász saját kezű levele Bary József érdekében
13557.

Rufpreis:
2 000 HUF
17

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF