https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 140

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
1912 Hivatalos és gratuláló levelek Bács-Bodrog vármegye alispánjának.
1
13570.

1912 Hivatalos és gratuláló levelek Bács-Bodrog vármegye alispánjának.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
EUR
,
11,25
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1913 karácsonya, Jászai Mari (1850-1926) színésznő autográf ünnepi üdvözlő sorai Gerő Ödönné Hermann Leontinnak, Gerő Ödön (1863-1939) művészeti újságíró, szerkesztő feleségének, amelyben kéri hogy adja át Gerő Ödönnek köszönetét: "(...) nem bírom neki méltóképpen meghálálni azt a nagy szép tettét a hogy velem foglalkozott! (...)". Két beírt oldal Jászai Mari névjegykártyáján, Jászai Mari autográf aláírásával.
1
13571.

1913 karácsonya, Jászai Mari (1850-1926) színésznő autográf ünnepi üdvözlő sorai Gerő Ödönné Hermann Leontinnak, Gerő Ödön (1863-1939) művészeti újságíró, szerkesztő feleségének, amelyben kéri hogy adja át Gerő Ödönnek köszönetét: "(...) nem bírom neki méltóképpen meghálálni azt a nagy szép tettét a hogy velem foglalkozott! (...)". Két beírt oldal Jászai Mari névjegykártyáján, Jászai Mari autográf aláírásával.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
28 000 HUF
75,88
EUR
,
87,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1916 Ady Endre (1877-1919), Csinszkával (Boncza Berta 1894-1934) közös fényképe, kezelőorvosának dr. Láng Menyhért ideggyógyásznak dedikálva Csinszka által . "Drága . Láng doktorunknak és barátunknak szeretettel 1916. II. 6. Ady Endréék" Ady a feltehetően már 1902-ben elkapott szifilisz miatt, szinte folyamatosan kezelés alatt állott. Ahogy súlyosbodott betegsége úgy volt egyre inkább szüksége orvosaira, akikkel bizalmas, jó kapcsolatot tartott fenn.. Az üzenet címzettje dr. Láng Menyhért ideggyógyász 1915-16 ban volt Ady kezelőorvosa és elsődleges betegségén - a vérbajon - felül az alkoholizmust diagnosztizálta, mint Ady romlásának legfőbb okát.  Fotó üvegezett keretben. Fotó mérete 8,5x13,5 cm. A képen egy helyütt beszakadással
1
13572.

1916 Ady Endre (1877-1919), Csinszkával (Boncza Berta 1894-1934) közös fényképe, kezelőorvosának dr. Láng Menyhért ideggyógyásznak dedikálva Csinszka által . "Drága . Láng doktorunknak és barátunknak szeretettel 1916. II. 6. Ady Endréék" Ady a feltehetően már 1902-ben elkapott szifilisz miatt, szinte folyamatosan kezelés alatt állott. Ahogy súlyosbodott betegsége úgy volt egyre inkább szüksége orvosaira, akikkel bizalmas, jó kapcsolatot tartott fenn.. Az üzenet címzettje dr. Láng Menyhért ideggyógyász 1915-16 ban volt Ady kezelőorvosa és elsődleges betegségén - a vérbajon - felül az alkoholizmust diagnosztizálta, mint Ady romlásának legfőbb okát. Fotó üvegezett keretben. Fotó mérete 8,5x13,5 cm. A képen egy helyütt beszakadással

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
240 000 HUF
650,41
EUR
,
750,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1918 A Kiskunmajsai Szociális Missziótársulat megalakuló üléséről szóló jegyzőkönyv valamint a Társulat további jegyközkönyvei, egészen 1927 ig. Kb 170 kézzel beírt oldalon egy nagy méretű füzetben
1
13573.

1918 A Kiskunmajsai Szociális Missziótársulat megalakuló üléséről szóló jegyzőkönyv valamint a Társulat további jegyközkönyvei, egészen 1927 ig. Kb 170 kézzel beírt oldalon egy nagy méretű füzetben

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
8 000 HUF
21,68
EUR
,
25,00
USD
Zahl der Gebote:
6
 
1918 Prohászka Ottokár (1858-1927) püspök autográf levelezőlapja Vértes Ö Józsefné részére
1
13574.

1918 Prohászka Ottokár (1858-1927) püspök autográf levelezőlapja Vértes Ö Józsefné részére

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Zahl der Gebote:
3
 
cca 1920-35 10 db Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére küldött levelezőlap, több az édesanyjától valamint egy, amelyben tokaji és más borokat kínálnak eladásra
1
13575.

cca 1920-35 10 db Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére küldött levelezőlap, több az édesanyjától valamint egy, amelyben tokaji és más borokat kínálnak eladásra

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
cca 1920-25 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.
1
13576.

cca 1920-25 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Zahl der Gebote:
0
 
cca 1920-1940 Magyar Élet - ,,Honszeretet" fejléces levélpapírra írt levél, két oldalon, a fejlécen Garay Ákos csodaszarvas illusztrációjával
1
13577.

cca 1920-1940 Magyar Élet - ,,Honszeretet" fejléces levélpapírra írt levél, két oldalon, a fejlécen Garay Ákos csodaszarvas illusztrációjával

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Zahl der Gebote:
1
 
1921 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.
1
13578.

1921 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1921 A Kolozsvári Egyetem dékánjának tájékoztató levele az új tanrendről, tanítási nyelvről, a magyar nyelvű vizsgázásról
1
13579.

1921 A Kolozsvári Egyetem dékánjának tájékoztató levele az új tanrendről, tanítási nyelvről, a magyar nyelvű vizsgázásról

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Zahl der Gebote:
1
 
1922 Verbőczy Kálmán (1888-1967) honvéd századosnak, a Székely Hadosztály volt zászlóaljparancsnokának címzett búcsúvers, feltehetőleg egy korábbi szerelmétől, aki esküvője híréről értesülve írta neki e sorokat. 3 kézzel írt oldalon.
1
13580.

1922 Verbőczy Kálmán (1888-1967) honvéd századosnak, a Székely Hadosztály volt zászlóaljparancsnokának címzett búcsúvers, feltehetőleg egy korábbi szerelmétől, aki esküvője híréről értesülve írta neki e sorokat. 3 kézzel írt oldalon.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Zahl der Gebote:
4
 
cca 1922-23 4 db Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére küldött zárt levelezőlap, mind az édesanyjától
1
13581.

cca 1922-23 4 db Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére küldött zárt levelezőlap, mind az édesanyjától

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Zahl der Gebote:
0
 

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse