Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 140

1942 Székesfehérvár, a M. Kir. Honvéd Légierő aranyozott, dombornyomott címerével ellátott levélpapírra írt személyes levél, 4 beírt oldal
13606.

Rufpreis:
3 000 HUF

1942 Kolligátum detektív-tanfolyam előadásainak anyagából (büntetőjog, rendészet, stb.): Alvinczi Roland: Büntetőjog; Zórándy Emil: Bűnvádi perrendtartás - Rendőri utasítás; Iváncsy József: Kihágási jog; Mező Elek: Köz- és közigazgatási jog - Sajtórendészet; Vasskó Gyula: Az Országos Bűnügyi Nyilvántartó Hivatal; Zilahy János: Sérülési bűnügyek gyakorlati nyomozása; Szervezési és szolgálati szabályzat; Saródy János: Vidéki rendészet és idegen rendészet. Egészvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal, ceruzás bejegyzésekkel, tulajdonosi névbejegyzéssel ("Zaránd Emil detektív tulajdona").
13607.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

1942-1943 Horn Lászlóné, Bukarestből Magyarországra menekült tánctanítónő iratai: tánctanítási engedélyek, határozatok, fellebbezés, erkölcsi bizonyítvány; össz. 8 db, vegyes állapotban
13608.

Rufpreis:
1 400 HUF

1944 Szombathelyre kitelepített nyilas minisztérium kistisztviselőjének levele, az utazásról és a hivatali munkáról Gépel írt, kézzel aláírt
13609.

Rufpreis:
2 800 HUF

1944 Budapest bombázásáról szóló magánlevél
13610.

Rufpreis:
1 400 HUF
15

1944 novembere, ifj. Czene Béla (1911-1999) festőművész és apja, id. Czene Béla (1886-1944 körül) autográf levele id. Czene Bélánéhoz Válról, amelyben közli ifj. Czene Béla, hogy Nagylengyelbe utaznak tovább. Más érdekes részlettel. Egy beírt oldal levelezőlapon, ifj. Czene Béla és id. Czene Béla autográf aláírásával, törésnyommal. Proveniencia: a művész hagyatéka.
13611.

Rufpreis:
5 000 HUF

cca 1945-46 Szántó Endre, a a Hajós és Szántó Elektromosgyár Rt. vezérigazgatójának 2 db levele Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátornak festmények vétele és restaurálása ügyében, fejléces papíron, Szántó Endre autográf aláírásával
13612.

Rufpreis:
2 000 HUF

1946 Bp., a budapesti népügyészség vezetője által kiadott engedély, márc. 12-én Szálasi Ferenc és társainak kivégzése alkalmával a Törvényszék épületébe való belépésre; a népügyészség vezetője, dr. Ferenczi Tibor aláírásával, bélyegzőjével, 14x10 cm (Ritka)
13613.

Rufpreis:
140 000 HUF
379,40
437,50

1946 Dr. Hegyi Zoltán ingatlanértékesítő 3 db levelezőlapja (kettő tábori posta lapra írva), saját kezű aláírásával, mind ifj. Dán Sándor névre címezve, postázva, bélyegzésekkel
13614.

Rufpreis:
1 200 HUF

1947 A Magyar Közlekedésügyi Minisztérium Közúti Főosztály Vezetőjének aláírt üdvözlő levele + hozzá csatolt csoportkép, fotó kartonon, 23,5x15 cm
13615.

Rufpreis:
1 200 HUF

1951 Kássa Gábor (1893-1961) festőművész kézzel írt levele Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátorhoz, amelyben a budapesti Kőműves vendéglőben rendszeresen rendezett összejövetelekre invitálja. Kássa Gábor autográf aláírásával, levelezőlapon. Kissé foltos.
13616.

Rufpreis:
1 600 HUF

1952 Szászy István (1899-1976) nemzetközi jogász, jogtudós, kodifikátor, az MTA tagjának doktori oklevele
13617.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF