[Chun, Karl (1852-1914)] Chun Károly: Mélytengerek világa. Ford.: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára III. köt.. Bp.,én., Lampel R.( Wodianer F. és Fiai), 8+280 p.+10 (fekete-fehér képtáblák) t. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, benne javított, restaurált lapokkal, a restaurálásoknál részben szöveget is érintő hiánnyal, hiányzó térképpel és táblákkal.
Agárdi Ferenc: A nagyvilág magyar vándorai.(Régi magyar világjárók II.) Bp., 1955., "Művelt Nép". Szecskó Tamás illusztrációival. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
Dr. Élő Dezső: Sarród monográfiája. Országos Széchenyi Szövetség Könyvtára 2. Bp., 1937, Országos Széchenyi Szövetség (Szalay Sándor-ny.) 167+(1) p. Kiadói papírkötés, a borító kissé foltos. A szerző által Dr. Ethey Gyula (1878-1957) helytörténész részére DEDIKÁLT példány.
Maria Star: Impressions de'Espagne. DEDIKÁLT! Paris, 1900, Librairie Paul Ollendorff, 6+211 p. Francia nyelven. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Átkötött papírkötésben, az elülső borítót az átkötéskor felhasználták, az eredeti hiányzó címlappal, foltos, régi intézményi bélyegzésekkel.
2016 Michelin Main Cities of Europe 2016. Watford, Michelin Guide. Angol nyelven. Benne magyar vonatkozású fejezettel. Kiadói papírkötés, a borító hátoldalán hiánnyal.