Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 145

Somogy vármegye. Szerk.: Dr. Csánki Dezső. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,(1914),Országos Monográfia Társaság,(Hornyánszky-ny.) Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, hiányzó gerinccel, hiányzó térképpel, kijáró lapokkal, egy-két kissé sérült lappal.
17273.

Rufpreis:
5 000 HUF

[Chun, Karl (1852-1914)] Chun Károly: Mélytengerek világa. Ford.: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára III. köt.. Bp.,én., Lampel R.( Wodianer F. és Fiai), 8+280 p.+10 (fekete-fehér képtáblák) t. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, benne javított, restaurált lapokkal, a restaurálásoknál részben szöveget is érintő hiánnyal, hiányzó térképpel és táblákkal.
17274.

Rufpreis:
1 600 HUF

Agárdi Ferenc: A nagyvilág magyar vándorai.(Régi magyar világjárók II.) Bp., 1955., "Művelt Nép". Szecskó Tamás illusztrációival. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
17275.

Rufpreis:
5 000 HUF

Dr. Élő Dezső: Sarród monográfiája. Országos Széchenyi Szövetség Könyvtára 2. Bp., 1937, Országos Széchenyi Szövetség (Szalay Sándor-ny.) 167+(1) p. Kiadói papírkötés, a borító kissé foltos. A szerző által Dr. Ethey Gyula (1878-1957) helytörténész részére DEDIKÁLT példány.
17276.

Rufpreis:
5 000 HUF

Maria Star: Impressions de'Espagne. DEDIKÁLT! Paris, 1900, Librairie Paul Ollendorff, 6+211 p. Francia nyelven. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Átkötött papírkötésben, az elülső borítót az átkötéskor felhasználták, az eredeti hiányzó címlappal, foltos, régi intézményi bélyegzésekkel.
17277.

Rufpreis:
4 000 HUF

2016 Michelin Main Cities of Europe 2016. Watford, Michelin Guide. Angol nyelven. Benne magyar vonatkozású fejezettel. Kiadói papírkötés, a borító hátoldalán hiánnyal.
17278.

Rufpreis:
6 000 HUF

Párizs - Útitárs. Szerk.: Érdi Júlia. Bp., 1998, Panemex - Grafo. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
17279.

Rufpreis:
6 000 HUF

London - Útitárs. Szerk.: Sívó Mária. Bp., 1996, Panem - Grafo. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
17280.

Rufpreis:
5 000 HUF

Zágráb. Szerk.: Nikola Stambak. Ford.: Horváth Mira. Bp., 2010., Kossuth. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés
17281.

Rufpreis:
4 000 HUF

Northern Spain. Edited Maria Betlejewska. DK Eyewitness Travel. London, 2011., Dorling Kindersley. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal és térképekkel illusztrált. Kiadói papírkötés
17282.

Rufpreis:
6 000 HUF

Vácz Elemér: Nógrád vára történetéhez. Bp., 1937. Egyetemi ny. 1t + 19p. DEDIKÁLT kiadói papírborítóval
17283.

Rufpreis:
4 000 HUF

Michel Rauch: Egyiptom. Merian live! útikönyv-sorozat. Szeged, é.n., Maxim Könyvkiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
17284.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF