Rupp Jakab Magyarország helyrajzi története Fő tekintettel az egyházi intézetekre. Vagyis nevezetesb városok, helységek, s azokban létezett egyházi intézetek, püspökmegyék szerint rendezve. III. kötet A Bácsival törv. egyesített Kalocsai Főegyházmegye. Bp., 1876. MTA. 375p. Korabeli félvászon kötésben
August Czullik: Das k. k. Lustschloß Laxenburg und seine Parkanlagen. Bécs, 1895, Gerold. 2 + 48p + 1 t (kihajtható térkép melléklet). Német nyelven. Fekete-fehér képekkel nagyon gazdagon illusztrált. Korabeli könyvkötői (Hermann Scheibe, Bécs), diszes, aranyozott bőrkötésben, aranyozott lapélekkel, gerinc alja és teteje kissé kopott, kissé foltos borítóval, máskülönben jó állapotban. / in German languague, with map, in leather binding, with stained cover, otherwise in good condition
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára 3 kötete: [Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+2 p.+28 t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kissé kopott gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal. + [Pfizenmayer, Eugen Wilhelm (1869-1941)] E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei. Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1931], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 206 p. + 22 (fekete-fehér képtáblák) t. +1 (térkép) t. Fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrált. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben, erősen kopott gerinccel, a borítón kopásnyomokkal, helyenként kissé foltos lapokkal. + [Up de Graff, Fritz W. (1873-1927)]: F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp. Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Egészoldalas fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a gerincen és borítón kopásnyomokkal, helyenként kissé foltos lapokkal.
Dr. Borovszky Samu (szerk.): Temes vármegye és Temesvár. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,é.n., Országos Monográfia Társaság, 1 t.+2+VII-X+463+6+V+294 p. Rendkívül gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal, és egy térképpel illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer N.-féle kötés, színezett lapszélekkel, gerinc sérült
Borovszky Samu dr. (szerk.): Magyarország vármegyéi és városai, Magyarország monográfiája. Szatmár vármegye és Szatmár- Németi. 81 oldal műmelléklet, 364 képpel, 2 színnyomat, 4 térkép, 43 egész oldalas autotipia, és több szövegkép. Bp., (1908), Országos Monográfia Társaság. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon kötés, színezett lapszélek.Sérült gerinccel